کاراته کاهای گیلانی در سطح بالایی هستند / مدال های کسب شده در رقابت‌های آسیایی و جهانی توسط کاراته کاهای گیلانی نشان از سطح بالای کیفیت است
کاراته کاهای گیلانی در سطح بالایی هستند / مدال های کسب شده در رقابت‌های آسیایی و جهانی توسط کاراته کاهای گیلانی نشان از سطح بالای کیفیت است

قاسمی مدال‌های فراوانی را که در رقابت‌های آسیایی و جهانی توسط کاراته کاهای گیلانی کسب‌شد بیانگر سطح بالای کاراته کاهای گیلانی دانست و گفت: هدف بانوان کاراته کای گیلانی مدال طلای رقابت‌های آسیایی جاکارتا است.

به گزارش سرویس ورزشی اندیشه گیلان، فاطمه قاسمی در گفت‌وگویی بابیان اینکه هر دو ورزشکار گیلانی تیم ملی کاراته موفق به صعود به فینال شدند اظهار داشت: آویشن باقری و سارا بهمنیار دو کاراته کای گیلانی عضو تیم ملی امید ایران در این رقابت‌ها موفق شدند با صعود به فینال بازی‌ها در وزن‌های منفی ۵۵ و منفی ۵۰ کیلوگرم یک مدال طلا و یک نقره برای کاراته ایران کسب کنند.
وی با اشاره به سطح کیفی بالای این رقابت‌ها و این نکته که در دوره قبلی این مسابقات در وزن بهمنیار تیم ملی ایران موفق به کسب مدال نشده بود گفت: به دلیل نگاه تیم‌ها به مسابقات المپیک ۲۰۲۰ این مسابقات از سطح کیفی بالایی برخوردار بود و تیم‌ها روی به جوان‌گرایی آوردند.

مربی گیلانی تیم ملی نوجوانان و جوانان کاراته ایران با تاکید به اینکه ژاپن، قزاقستان، چین و چین تایپه مهم‌ترین رقبای ایران بودند افزود: کاراته کاهای ایرانی موفق شدند در رده‌های نوجوانان، جوانان و امیدها به مقام قهرمانی قاره کهن دست پیدا کنند.

قاسمی بابیان اینکه کاراته گیلان با حضور استاد رهنما آینده روشنی در پیش دارد و در رده بزرگ‌سالان نیز پس از ژاپن توانستیم مقام دومی آسیا را کسب کنیم افزود: کاراته در گیلان از قدمت بالایی برخوردار است و رشته‌ای پر مدال محسوب می‌شود.

وی مدال‌های فراوانی را که در رقابت‌های آسیایی و جهانی توسط کاراته کاهای گیلانی کسب‌شد بیانگر سطح بالای کاراته کاهای گیلانی دانست و گفت: هدف بانوان کاراته کای گیلانی مدال طلای رقابت‌های آسیایی جاکارتا است.

مربی گیلانی تیم ملی نوجوانان و جوانان کاراته ایران خاطرنشان کرد: بسیار امیدواریم که کاراته گیلان در بخش بانوان دربازی‌های آسیایی جاکارتا نماینده داشته باشد و بتوانیم مدال خوش‌رنگ طلا را کسب کنیم.

انتهای پیام/