کاهش دما همراه با بارندگی و وزش باد در استان گیلان
کاهش دما همراه با بارندگی و وزش باد در استان گیلان

مدیرکل هواشناسی استان گیلان از کاهش دما، وزش باد و بارندگی از روز چهارشنبه خبر داد.

بهمن کمانگر در گفت‌وگو با خبرنگار اندیشه گیلان، با اشاره به وضعیت آب‌وهوای گیلان طی روزهای آتی اظهار داشت: نقشه‌های هواشناسی بیانگر تقویت توده‌ هوای سرد و بارشی از اواخر وقت روز چهارشنبه در منطقه است.

مدیرکل هواشناسی گیلان با بیان اینکه طی روزهای پنج‌شنبه و جمعه کاهش محسوس دما، بارندگی و وزش باد (گاهی شدید)، احتمال رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود افزود: انتظار آنست که این توده‌هوا، اوایل هفته آینده نیز در منطقه فعال باشد.

کمانگر با تاکید براینکه کاهش محسوس دما بین ۳ تا ۸ درجه سانتی‌گراد در استان گیلان پیش‌بینی می‌شود تصریح کرد: با توجه به آب‌گرفتگی و بالا آمدن آب رودخانه‌ها و سیلابی شدن مسیرها از استقرار در حاشیه رودخانه‌ها جدا خودداری کنند.

وی با توصیه به مردم استان گیلان و تأکید بر اینکه مسئولان اقدامات لازم را در خصوص وضعیت جوی استان به عمل بیاورند گفت: بخش‌های مختلف اجرایی نظیر، مدیریت بحران، فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها، جهاد کشاورزی و منابع طبیعی، آب منطقه‌ای و… با توجه به اطلاعیه صادره، تمهیدات لازم را به عمل‌آورند.

مدیرکل هواشناسی گیلان با بیان اینکه بخش‌های مختلف اجرایی توصیه‌های کارشناسی را صادر کنند خاطرنشان کرد: هرگونه تغییر در نقشه‌های هواشناسی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

انتهای پیام/