کاهش نرخ بیکاری باید در استان گیلان تک رقمی شود
کاهش نرخ بیکاری باید در استان گیلان تک رقمی شود

به گزارش اندیشه گیلان، محمدعلی نجفی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در استانداری گیلان اظهار داشت: در سالروز زلزله رودبار قرار داریم و بعد از این زلزله اتفافات جدیدی رخ داد و در مجموع تلاش کشور و استان در بازسازی زلزله موفق‌آمیز بوده است. وی با اشاره به سفر وزرای اطلاعات و دادگستری به استان گیلان به‌علت […]

به گزارش اندیشه گیلان، محمدعلی نجفی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در استانداری گیلان اظهار داشت: در سالروز زلزله رودبار قرار داریم و بعد از این زلزله اتفافات جدیدی رخ داد و در مجموع تلاش کشور و استان در بازسازی زلزله موفق‌آمیز بوده است.

وی با اشاره به سفر وزرای اطلاعات و دادگستری به استان گیلان به‌علت شهادت شهید  عشوری بیان داشت: شهید عشوری با اینکه نفر اول مبارزه نبود ولی در صف اول مبارزه با تکفیری‌ها قرار گرفت و به مقام شهادت نائل آمد.

استاندار گیلان با اشاره به اقدامات خوب سپاه در ساخت موشک اظهار داشت: در ساخت موشک و دقت نشانه گیری اقدام بزرگی کردیم و به دنیا نشان دادیم هر کشوری علیه ما شیطنت کند جوابش را می‌بیند.

نجفی روز قدس را هویت ملی و ارزش مسلمانان عنوان کرد و مشارکت حداکثری مردم و مدیران را در راهپیمایی روز قدس خواستار شد و بیان کرد: دفاع از مظلومیت در تاریخ اسلام و مذهب شیعه نهفته است.

وی استان گیلان را در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی یک استان پیشتاز عنوان کرد و اظهار داشت: باید در این زمینه با اقتدار جلو برویم، هرچند برخی‌ها ممکن است خوششان نیاید.

نماینده عالی دولت در استان گیلان کاهش نرخ بیکاری در گیلان را یکی از توفیقات استان دانست و یادآور شد: نرخ بیکاری گیلان از ۱۵.۶ به ۱۱.۳ رسید و در هیچ استانی از کشور به این میزان نرخ بیکاری کاهش نیافته است.

نجفی کاهش نرخ بیکاری در گیلان را گامی بی‌نظیر عنوان و تاکید کرد: باید نرخ بیکاری استان گیلان را به تک رقمی برسانیم و با اشتغال بیشتر و کاهش نرخ بیکاری، گیلانی برتر را در برنامه‌ها داشته باشیم.

وی از عملکرد بانک کشاورزی استان گیلان قدردانی کرد و بیان داشت: گیلان ظرفیت خوبی در تولید چای, برنج و زیتون دارد و این ظرفیت‌ها می‌تواند منجر به ایجاد اشتغال پایدار شود و همچنین در اقتصاد دریامحور نیز باید فعال باشیم.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه اقدامات خوبی در زمینه آسفالت راه‌های شهری و روستایی در استان گیلان انجام شده است خاطرنشان کرد: همه موارد تنها به وجود بودجه مربوط نیست بلکه از فرصت‌ها به‌خوبی استفاده کردیم.

انتهای پیام/