کسب رتبه نخست کیفیت توسط پست گیلان در سطح کشور
کسب رتبه نخست کیفیت توسط پست گیلان در سطح کشور

مدیرکل پست استان گیلان با بیان اینکه در ۶ ماهه نخست امسال بیش از ۶ میلیون مرسوله پستی در استان گیلان توزیع شد گفت: پست استان مرداد و شهریور امسال رتبه نخست کیفیت را در سطح کشور کسب کرده است

به گزارش اندیشه گیلان، ابوالفضل باقری‌منش ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در رشت با گرامیداشت هفته پست اظهار داشت: پست نقش مهمی در حوزه‌های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی جامعه دارد.

مدیرکل پست استان گیلان با بیان اینکه نیروی‌انسانی بزرگترین سرمایه در حوزه پست است و باید در این حوزه دانش و اطلاعات را کامل کرد افزود: با توجه به پیشرفت تکنولوژی در دنیای امروز باید اقدامات پستی را در حوزه زیرساخت، امکانات و نیروی‌انسانی تجهیز کرد.

وی از راه‌اندازی سرویس ویژه فرودگاهی در حوزه پست استان گیلان خبر داد و با بیان اینکه این اقدام با همکاری بخش خصوصی در استان گیلان انجام شده است گفت: در طرح ویژه فرودگاهی، محصولات از طریق پرواز هوایی از شهری به شهر دیگر ارسال شده و به‌دست گیرنده می‌رسد.

باقری‌منش با تاکید بر اینکه در راستای طرح ویژه فرودگاهی، طرح ویژه زمینی در حوزه پست استان گیلان نیز راه‌اندازی شده است خاطرنشان کرد: در طرح ویژه زمینی، مرسولات به‌وسیله خودرو شهر به شهر به‌دست گیرنده می‌رسد.

وی سرویس‌بندی  نرم‌افزار “پست من” را یکی دیگر از طرح‌های مهم پست استان گیلان در ۶ ماه نخست امسال عنوان کرد و افزود: مشترکان با ورود در اپلیکیشن “پست من” می‌توانند مرسولات خود را از طریق پیک‌موتوری در کمترین زمان ممکن به‌دست گیرنده برسانند.

باقری‌منش با اشاره به اینکه در طرح هوشمند‌سازی صندوق‌های پستی، مشترکان به‌طور آنلاین و الکترونیک از ارسال مرسولات به صندوق‌های شخصی خود مطلع می‌شوند افزود: این اقدام موجب کاهش هزینه برای مشترکان می‌شود.

وی با بیان اینکه استانداردسازی آدرس‌ مکان‌ها از دیگر خدمات دولت الکترونیک است تاکید کرد: در طرح “جی نفع” همگام‌‌سازی و استانداردسازی آدرس‌ها انجام می‌شود و با این اقدام رساندن مرسوله برای ماموران پستی تسهیل می‌شود.

مدیرکل پست استان گیلان از همگام‌سازی ۲ میلیون و ۱۰۰ آدرس در استان گیلان خبر داد و تصریح کرد: استان گیلان در اتمام طرح “جی نفع” تا پایان سال، جزء ۱۰ استان منتخب کشور است.

باقری‌منش با تاکید بر اینکه طرح بهنگام سازی در شهرهای بندرانزلی، لاهیجان و رشت کدگذاری شده است اظهار داشت: تلاش است تا پایان سال این طرح در تمام استان گیلان اجرا شود.

وی با اشاره به اجرای طرح سامانه یکپارچه مدیریت املاک کشور (سی‌ماک) در استان گیلان تصریح کرد: تاکنون ۷۰۰ دهیار و کارشناس شهرداری در سراسر استان گیلان تحت عنوان طرح “سی‌ماک” تحت آموزش قرار گرفتند که ۵۰ درصد کل استان را شامل می‌شود.

باقری‌منش با اشاره به اینکه حوزه املاک با ۲۸ دستگاه اجرایی مرتبط است و این طرح در راستای اطلاعات جامع ۲۸ دستگاه مذکور است گفت: در این طرح اگر افراد در هر کدام از ۲۸ دستگاه مرتبط با املاک عملیاتی دارند از طریق دهیاری‌ها به‌صورت الکترونیک اقدامات را انجام داده و مدارک مرتبط به این افراد ارسال می‌شود.

مدیرکل پست استان گیلان پرداخت ۲۴ ساعته غرامت محصولات پستی را از دیگر برنامه‌های مطلوب پست استان گیلان دانست و اعلام کرد: در گذشته این اقدام روزها زمان برده و موجب نارضایتی مشترکان می‌شد.

وی تعداد کل واحد‌های پستی در استان گیلان را ۶۸۰ واحد خواند و با بیان اینکه ۵۱ واحد از تعداد مذکور واحدهای پستی دولتی هستند افزود: پست استان گیلان در مجموع ۸۰ هزار نفرساعت آموزش در حوزه‌های مختلف داشته است.

باقری‌منش با تاکید بر اینکه استان گیلان، مرداد و شهریور امسال رتبه نخست کیفیت را در سطح کشور کسب کرده است خاطرنشان کرد: افزایش ۱۰۰ دفتر ICT روستایی تا پایان امسال از تکالیف پست استان گیلان است.

مدیرکل پست استان گیلان نیروی انسانی حوزه پست استان را ۶۵۰ نفر عنوان کرد و اظهار داشت: در ۶ ماهه نخست امسال بیش از ۶ میلیون مرسوله پستی در استان گیلان به‌دست گیرنده رسیده است.

انتهای پیام/