کسری بودجه در پرداخت پول بازنشستگان ۲ روزه رفع شد/ پرداختی ‌مستمری‌بگیران ۳.۴ برابر افزایش یافت
کسری بودجه در پرداخت پول بازنشستگان ۲ روزه رفع شد/ پرداختی ‌مستمری‌بگیران ۳.۴ برابر افزایش یافت

معاون رئیس‌جمهور گفت: ۳۴۰ میلیارد تومان کسری بودجه در پرداخت پول بازنشستگان وجود داشت که دو روزه پرداخت شد.

به گزارش سرویس سیاسی اندیشه گیلان، محمدباقر نوبخت صبح امروز در مراسم افتتاح پروژه‌های هفته دولت در استان گیلان با بیان اینکه سازمان برنامه بودجه کشور سازمانی است که راهروی توسعه کشور با بودجه این سازمان تامین و تنظیم می‌شود اظهار داشت: در زمان قبل از دولت یازدهم قیمت نفت متوسط ۱۰۴ دلار بود.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه بهترین وضعیت قیمت دلار در سال‌های اخیر ۴۷ دلار است و به کمتر از نصف دوران قبلی رسیده است اعلام کرد: منابع دولت از ۲۵۱ میلیارد دلار به ۱۵۷ میلیون دلار رسیده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه ۳۴۰ میلیارد تومان کسری بودجه در پرداخت پول بازنشستگان وجود داشت که دو روزه پرداخت شد بیان داشت: پرداخت یارنه افراد کم درآمد هیچ‌گاه تاخیر نداشته است.

نوبخت با اشاره به اینکه پرداختی به مستمری‌بگیران در سال جدید بیش از ۳.۴ برابر افزایش داشته است اعلام داشت: طرح‌ها و پروژه‌های دولت در استان‌های مختلف یکی پس از دیگری به بهره برداری می‌رسد‌.

وی هدف از هفنه دولت را تکریم شهدای گرانقدر دولت، شهیدان رجایی و باهنر خواند و افزود: از اول شهریور ماه تا یک هفته فرصتی است که خدمتگزاران دولت گزارشی از فعالیت‌های خود را  به گوش مردم برسانند.

معاون رئیس جمهور با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در راه آهن رشت ـ قزوین عنوان داشت: قاب مورد نیاز در راه آهن توسط شرکت اکسین در حال ساخت است و پس از آن راه آهن به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گلزار شهدا را محفلی منور و متبرک بیان کرد و اظهار داشت: دولتمردان با خدمات خود راه شهدا را ادامه می‌دهند و امروز در عرصه‌های مختلف سیاسی لباس رزم بر تن کرده‌اند.

نوبخت با بیان اینکه شهدا زنده‌اند و آثار کار آن‌ها در زندگی روزمره تک تک ایرانیان دیده می‌شود خاطرنشان کرد: شهدای مدافع حرم با گذشت حدود ۳۰ سال از دوران جنگ، راه شهدای دفاع مقدس را ادامه می‌دهند.

انتهای پیام/