کشف۵۰۰ تن برنج خارجی قاچاق در استان گیلان
کشف۵۰۰ تن برنج خارجی قاچاق در استان گیلان

رئیس پلیس آگاهی استان گیلان گفت: ۵۰۰ تن برنج خارجی قاچاق از نوع برنج تایلندی در یکی از انبارهای مرکزی شهر رشت ضبط و کشف شد.

به گزارش اندیشه گیلان، سرهنگ فرهاد فلاح کریمی صبح امروز در نشست خبری در رشت با اشاره به اینکه با توجه به فصل برداشت برنج در استان گیلان بررسی و جلوگیری از واردات برنج خارجی در استان گیلان سرعت بیشتری به خود گرفته است اظهار داشت: ۵۰۰ تن برنج خارجی قاچاق در استان گیلان کشف و ضبط شد.

وی با بیان اینکه محموله مذکور در یکی از انبارهای مرکزی رشت ذخیره شده بود تاکید کرد: برابر مقررات ورود هر گونه محصولات کشاورزی به‌ویژه برنج در فصل برداشت این محصول به‌طور کامل در استان گیلان ممنوع است.

رئیس پلیس آگاهی استان گیلان محموله کشف شده را برنج خارجی از نوع تایلندی عنوان و خاطرنشان کرد: این محموله قاچاق از طریق یکی از بنادر کشور وارد  شده و در استان گیلان تخلیه و ذخیره سازی شده است.

فلاح کریمی با اشاره به اینکه با توجه به فصل برداشت برنج و احتمال مخلوط کردن برنج خارجی با برنج ایرانی، ورود هرگونه برنج در این ایام به استان قاچاق محسوب می‌شود و با توجه به آسیب پذیر بودن محصولات کشاورزی استان در برابر محصولات قاچاق، این امر به‌طور ویژه در گیلان پیگیری می‌شود.

رئیس پلیس آگاهی استان گیلان با اشاره به اینکه با توجه به شرایط مذکور واردات و تخلیه برنج خارجی در استان گیلان جرم محسوب می‌شود تصریح کرد: عاملان قاچاق ۵۰۰ تن برنج در استان گیلان دستگیر و به مراکز قضایی استان تحویل داده شدند.

انتهای پیام/