گردهمایی ملی منجمان آماتور در رشت برگزار می‌شود
گردهمایی ملی منجمان آماتور در رشت برگزار می‌شود

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گیلان از برگزاری گردهمایی ملی منجمان آماتور در رشت خبر داد و گفت: این گردهمایی از ۱۳ تا ۱۶ تیرماه با نگاه تخصصی به پدافند غیرعامل در رشت برگزار می‌شود.

به گزارش اندیشه گیلان، امیر مرادی صبح امروز در نشست خبری در رشت با اشاره به اینکه اداره کل پدافند غیرعامل استانداری استان گیلان میزبان نخستین گردهمایی منجمان آماتور می‌شود اظهار داشت: این گردهمایی با نگاه تخصصی به پدافند غیرعامل در رشت برگزار می‌شود.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گیلان با تاکید بر اینکه این همایش ملی با همکاری دانشگاه گیلان و دانشگاه علمی و کاربردی و شهرداری رشت برگزار می‌شود افزود: ۱۳ لغایت ۱۶ تیرماه، استان گیلان میزبان گردهمایی ملی منجمان آماتور است.

مرادی با تاکید بر اینکه گردهمایی مذکور با حضور منجمان کشور و متخصصان پدافند غیرعامل برگزار می‌شود خاطرنشان کرد: شناسایی و معرفی  فعالیت‌ها و آخرین دستاوردهای منجمان کشور یکی از اهداف برگزاری این گردهمایی است.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گیلان معرفی فعالیت‌های نجومی، سایبری، اینترنت و عبور ماهواره‌ها را از دیگر برنامه‌های همایش مذکور نام برد و تصریح کرد: تلاش است با برگزاری اینگونه همایش‌ها از افراد متخصص و توانمند در حوزه پدافتد غیرعامل به‌طور ویژه استفاده شود.

وی از برگزاری کارگاه‌های تخصصی در این گردهمایی خبر داد و گفت: مجموعه نجوم گیلان با همکاری پدافند غیرعامل استان به‌مدت دو روز کارگاه‌هایی را به‌منظور شناسایی مخاطرات حوزه نجوم و فعالیت‌های منجمان در راستای حفظ پایداری امنیت ملی در این گردهمایی برگزار می‌کند.

انتهای پیام/