گروه‌های سیاسی با انتقادات نظام را زیر سوال نبرند/امام خمینی (ره) شجاعت حیدریه داشت
گروه‌های سیاسی با انتقادات نظام را زیر سوال نبرند/امام خمینی (ره) شجاعت حیدریه داشت

امام جمعه رشت با بیان اینکه بعضی از گروه‌های سیاسی با پایان انتخابات پارازیت برای نظام ارسال نکنند گفت: نباید اجازه داد بعضی از افراد با انتقادهای تخریبی نظام را زیر سوال ببرند.

به گزارش اندیشهگیلان، آیت‌الله زین‌العابدین قربانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه رشت در مصلای امام خمینی(ره) این شهر در مورد خلوص نیت اظهار داشت: تمام خواسته‌های خود را از خدا با نیت خالص بخواهید.

وی با اشاره به اینکه خداوند خطاب به پیامبر فرمودند که به مردم بگو همه اعمال شما مال خودتان است اما روزه ماله من است، من جزای روزه شما هستم گفت:   خانم‌های مسلمان، دختران مؤمن، مسلمان و روزه‌دار، موهایتان را از نامحرم بپوشانید تا روزه شما روزه‌ای باشد که خدا جزایش باشد.

قربانی با اشاره به سالروز وفات نماینده سابق ولی‌فقیه در گیلان گفت: آیت‌الله احسان‌بخش واقعاً بلندهمت و خدمتگزار بود که هیچ‌کس خدماتش را فراموش نمی‌کند و در ۱۳ خرداد مراسمی در پاسداشت این بزرگوار در این مکان برگزار می‌شود.

امام‌جمعه رشت با اشاره به وفات حضرت خدیجه (س)، گفت: ایشان اموال فراوانی داشت اما همه را در راه پیامبر (ص) و دین او صرف کرد و وقتی  این دنیا را ترک می‌کرد وصیت کرد او را با پیراهنش دفن کنند زیرا بعضی‌ها می‌گویند چیزی برای خدیجه نمانده بود، این زن و شوهر اسوه هستند برای مسلمانان در این روزهایی که طلاق و بی‌احترامی‌ها در خانواده‌ها زیاد شده و باید صبوری پیشه کرد.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری گفت: درود بر مردم ولایتمدار که در صندوق‌های مشارکت ۸۰ درصدی را رقم زدند و بعد از اعلام نتیجه خیابان‌ها را شلوغ نکردند.

قربانی بابیان اینکه از تمامی داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری می‌خواهیم که برای حل مشکلات کشور همکاری کنند تصریح کرد: شاید بعضی‌ها در سالن‌های سرپوشیده از روی ذوق‌زدگی حرف‌هایی زدند و اینکه رئیس‌جمهور ما گفت «همیشه شبیه این روزهای آخر انتخابات باشد» منظور او تحرکات بی‌دینی و خلاف شرعی نبوده است و این اتفاقات بعد از پیروزی کمی طبیعی است.

قربانی با گرامیداشت قیام ۱۵ خرداد گفت: امام خمینی (ره) شجاعت حیدریه داشت و برنامه‌های بی‌حیایی و مملکت فروشی شاه را برای مردم فاش کرد که منجر به دستگیری امام شد و در ۱۵ خرداد بیش از ۱۵ هزار نفر شهید، مجروح و زندانی شدند ولی مردم امیدشان را از دست ندادند.

خطیب جمعه رشت گفت: امام ۱۶ سال در تبعید در ترکیه و عراق و فرانسه بودند و ۲۷ سال قبل به ملکوت ایزدی پیوستند و مقام معظم رهبری ۲۷ سال است که این کشتی طوفان‌زده را هدایت می‌کند و خدا سایه‌اش را بر سر ما سلامت بدارد.

وی با اشاره به جنایات آل سعودی در علیه مردم یمن  گفت: مردم مظلوم یمن از یک‌سو با گرسنگی، بی‌آبی و نبود امکانات زندگی و از طرف دیگر با بیماری دست‌وپنجه نرم می‌کنند که شماره‌حسابی برای کمک به این مردم تعیین‌شده است.

قربانی افزود: آنچه یک انسان مسلمان را رنج می‌دهد این است که دولت سعودی خانه‌های شیعیان را در بحرین و یمن نابود می‌کنند و می‌بینید که برخلاف جمهوری اسلامی ایران در فلسطین، عراق، سوریه، لبنان، ترکیه و افغانستان ناامنی است.

امام‌جمعه رشت با اشاره به کشتار مردم افغانستان گفت: ۵۰۰ نفر مسلمان را در این ماه رمضان در افغانستان با انفجار نابود کردند و باید برای از بین بردن این ناامنی‌ها دعا کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه توفیق گرفتن روزه در ماه رمضان را از خدا بخواهید افزود: توفیق ختم قرآن را از خداوند طلب کنید تا راهنمای شما در کارهایتان شود.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه خواندن یک سوره قرآن در ماه رمضان برابر با ختم قرآن در ماه‌های عادی است اذعان داشت: کسی که در ماه رمضان نتواند آمرزیده شود انسان کم سعادتی است.

نماینده مردم استان گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه رمضان ماه پشیمانی و توبه است بیان داشت: در ماه رمضان خداوند به انسان اجازه برخورداری از نعمت‌های فراوان خداوند را عطا کرده است.

قربانی با اشاره به اینکه در سیستان و بلوچستان مردم با گرمای زیاد هوا روزه می‌گیرند اظهار داشت: خداوند اجر و ثواب روزه با شرایط سخت را به‌خوبی پرداخت می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان  با بیان اینکه روزه از تمام عبادت‌ها افضل است خاطرنشان کرد: روزه گرفتن فقط گرسنگی کشیدن و نخوردن غذا نیست باید همراه با تقوا باشد.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه زمان گرفتن روزه، چشم، گوش، مو و زبان شما باید روزه بگیرد بیان داشت: عفت و تقوا باید در تمام مراحل زندگی رعایت شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه جامعه اسلامی باید جامعه‌ای قرآنی باشد گفت: آیه‌های قرآن کریم مخازن بسیاری از علوم هستند و باید از گنج‌های معرفت قرآن بهره‌مند شد تا انسان‌ها را به سر منزل مقصود برساند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه امام خمینی(ره) در روز ۱۳ خرداد به کارهای شاه اعتراض کردبیانات امام خمینی (ره) در روز ۱۵ خرداد تعداد زیادی از مردم کشته،  زندانی یا تبعید شدند.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری ۲۷ سال هدایت کشتی انقلاب را برعهده دارند اذعان داشت: امسال مقام معظم رهبری به جهت روزه‌دار بودن مردم، گفتند که مردم از شهرستان‌ها برای مراسم ارتحال امام (ره) حضور پیدا نکنند.

وی با بیان اینکه در روز ۱۳ خرداد مجلس ختم برای حضرت آیت‌الله احسان بخش در مصلای رشت برگزار می‌شود اظهار داشت: در روزهای ۱۴ و ۱۵ خرداد مراسم‌هایی در مصلای رشت به‌مناسبت اتفاقات این روزها برپا می‌شود.

قربانی با اشاره به اینکه مردم در انتخابات به‌خوبی شرکت کردند و نشان دادند که همیشه در صحنه حاضر هستند خاطرنشان کرد: بعضی از افراد بی‌خرد انتظار داشتند تا انتخابات توسط شورای نگهبان باطل شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان  با بیان اینکه بعضی از گروه‌های سیاسی با پایان یافتن انتخابات، پارازیت برای نظام ارسال نکنند اذعان داشت: نباید بعضی از افراد با انتقادهای خود نظام را زیر سوال ببرند.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه مردم یمن به‌ شدت در تنگا هستند و باید به آنها کمک کرد بیان داشت: مسلمانان باید به مردم یمن کمک کنند چون آن‌ها از امت اسلامی هستند.

انتهای پیام/