گشت‌های نظارت و کنترل از اصناف در استان گیلان افزایش یافت
گشت‌های نظارت و کنترل از اصناف در استان گیلان افزایش یافت

رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی فرماندهی انتظامی استان گیلان گفت: به‌مناسبت ماه مبارک رمضان گشت‌های نظارت و کنترل از اصناف در استان گیلان افزایش یافت و با متظاهران روزه‌خواری طبق قانون برخورد می‌شود.

به گزارش سرویس فرهنگی اندیشه گیلان، سرهنگ رضا محمدزاده ظهر امروز در نشست خبری در رشت با اشاره به اینکه نیروی انتظامی استان گیلان از هفته‌های گذشته تمهیدات لازم را در بخش اصناف در خصوص ماه مبارک رمضان اندیشیده بود اظهار داشت: این اقدامات با همکاری سازمان‌ها، نهادها، ارگان‌ها و اتحادیه‌های صنفی در استان گیلان انجام شد.

رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی فرماندهی انتظامی استان گیلان خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه گیلان یک استان مهمان پذیر است، نیروی انتظامی استان گیلان با همکاری پلیس نظارت بر اماکن عمومی در محورهای مواصلاتی، ورودی و خروجی شهر، مجوز‌هایی را برای ارائه خدمات رستوران‌ها به مسافران صادر کرده است.

وی با تاکید بر اینکه این مجوزها به‌صورت ۱۵ روز اول و ۱۵ روز دوم ماه مبارک رمضان به رستوران‌ها داده شده است تصریح کرد: در محورهای مواصلاتی که رستوران‌های کمتری در یک مسیر طولانی قرار دارد مجوز مذکور جهت ارائه خدمات به مسافران به‌صورت یک ماهه صادر شده است.

رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی فرماندهی انتظامی استان گیلان با اشاره به اینکه رستوران‌های مذکور موظف به رعایت قوانین وضع شده در این رابطه هستند تاکید کرد: حفظ قداست و حرمت ماه مبارک رمضان بسیار اهمیت دارد و باید به این مقوله مهم پایبند بود.

محمدزاده با تاکید بر اینکه رستوران‌های مذکور به‌طور کامل باید پوشیده شده و از خارج به داخل هیچگونه دیدی وجود نداشته باشد خاطرنشان کرد: نصب بنرهای خدمات‌دهی ویژه مسافران و جلوگیری از طبخ غذا در محوطه باز از قوانین ویژه‌ای است که رستوران‌های مذکور باید به آن پایبند باشند.

وی با اشاره به مراکز اقامتی و مهمان پذیری استان گیلان و با بیان اینکه فعالیت رستوران‌های مراکز مذکور منع قانونی ندارد تاکید کرد: مسافرانی که در این مراکز اقامت دارند می‌توانند از رستوران‌ها استفاده کنند و پذیرش افراد خارج از محل اقامت در رستوران‌ها ممنوع است.

رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی گیلان با تاکیدبر اینکه پلیس اماکن با همکاری تمامی ارکان پلیس‌های تخصصی استان گیلان در ماه مبارک رمضان، گشت‌های کنترلی و نظارتی از اصناف را افزایش داده است افزود: از سوی پلیس امنیت اخلاقی استان گیلان با متظاهران روزه خواری طبق قانون برخورد می‌شود.

محمدزاده خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند در ماه مبارک رمضان در صورت مشاهده هرگونه تخلف واحدهای صنفی و تظاهر به روزه خواری جهت حفظ قداست ماه مبارک رمضان به پلیس ۱۱۰ و شماره‌های تماس ۲۱۸۳۴۸۴ و ۲۱۸۳۵۰۰ اطلاع رسانی کنند.

انتهای پیام/