یادواره “سردار شهید بیگلو” در رشت برگزار می‌شود
یادواره “سردار شهید بیگلو” در رشت برگزار می‌شود

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با بیان اینکه یادواره شهدا باعث ترویج هر چه بیشتر روحیه شهادت در جوانان و آینده‌سازان ایران اسلامی می‌شود گفت: یادواره سردار شهید محمد بیگلو در رشت برگزار می‌شود.

به گزارش اندیشه گیلان، سرهنگ پاسدار مجید دوهندو صبح امروز در نشست هماهنگی یادواره سردار شهید بیگلو اظهار داشت: برای نهادینه کردن فرهنگ شهادت در جوانان تربیت نیروهای انقلابی لازم است.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با بیان اینکه برای گام برداشتن در راه شهادت و انقلاب الگویی بهتر از شهدا وجود ندارد عنوان داشت: ۲ هزار و ۲۰۰ شهید شهرستان رشت با رشادت‌های خود الگویی مناسب برای آیندگان شهر خود شدند.

وی با اشاره به اینکه دشمنان با استفاده از تمامی ابزار خود در دنیای امروز که دنیای رسانه است در پی تغییر دادن حقایق وقایع اتفاق افتاده به نفع خود در ایران اسلامی هستند گفت: وظیفه رسانه‌های ایران با توجه به توطئه‌های دشمنان خطیرتر شده است.

دوهندو با بیان اینکه به هدف توطئه های دشمنان که تاثیرگذاری بر روی عقاید و ایمان آینده سازان ایران اسلامی است اذعان داشت: فرهنگی که دنیا را در دوران دفاع مقدس به زانو زدن در مقابل ایران اسلامی واداشت فرهنگ ایثار و شهادت است.

وی یکی از اقدامات انجام شده برای نهادینه کردن فکر انقلابی و جهادی در جوانان را اردوهای راهیان نور بیان و خاطرنشان کرد: دانش آموزان و دانشجویان همه ساله در قالب اردوهای راهیان نور از مناطق جنگی بازدید می‌کنند و با روحیات شهدای دفاع مقدس آشنا می‌شوند.

دوهندو با اشاره به اینکه اردوهای راهیان نور و سخنان راویان خاطرات ۸ دفاع مقدس تاثیر قابل توجهی بر فکر و اندیشه جوانان دارد بیان داشت: باید تمامی سازمان‌ها و نهادها با تمام ظرفیت خود جلوی تیرباران رسانه‌ای دشمنان که ایمان و دین جوانان را هدف گرفته است ایستادگی کنند‌.

وی با بیان اینکه یادواره شهدا باعث ترویج هرچه بیشتر روحیه شهادت در جوانان و آینده‌سازان ایران اسلامی می‌شود گفت: یادواره شهدای استان گیلان توسط پایگاه‌های محلات هرساله برگزار می‌شود، یاد و خاطره شهدای هر محله زنده نگه داشته شده و اندیشه شهدای آن محله به جوانان آن منتقل می‌شود.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با اشاره به مجاهدت‌های سردار شهید بیگلو اظهار داشت: سردار شهید بیگلو نیرویی آماده بود که در تمام صحنه‌های انقلاب حضور داشت و بسیاری از رزمندگان بنام گیلان و مازندران در زمان جنگ را آموزش داد.

دوهندو با بیان اینکه کتاب خاطرات و وصیت نامه شهید بیگلو چاپ شده است اذعان داشت: امروزه بیش از تمام تاریخ انقلاب اسلامی جوانان ایران به حقیقت نیاز دارند و کتاب خاطرات و وصیت‌نامه شهدا زمینه خوبی برای آشنایی با حقیقت دفاع مقدس است.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با اشاره به اینکه سردار شهید بیگلو از شهدای شاخص است که باید در کشور معرفی شود بیان داشت: پادگان المهدی که محل آموزش نیروهای انقلابی گیلان و مازندران بود توسط سردار شهید بیگلو پایه‌گذاری شد.

وی با اشاره به شهادت سردار شهید بیگلو پس از ۲۷  روز از ازدواج با همسرش گفت: هیچ چیز به غیر از روحیه انقلابی و جهادی نمی‌تواند انسان را مجاب کند که از تمام امیال و لذت‌های دنیوی بگذرد و برای دفاع از اسلام در جبهه‌های حق علیه باطل گام بردارد و امروز مدافعان حرم تربیت شدگان شهیدانی مانند سردار شهید بیگلو هستند.

دو هندو با بیان اینکه فرهنگ انقلابی در خارج از مرزهای ایران اسلامی صادر شده است افزود: امروز رزمندگان حزب الله لبنان و مردم عراق، سوریه، فلسطین و یمن با روحیه انقلابی جلوی تروریست‌های منطقه و رژیم غاصب صهیونیست ایستاده‌اند.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با اشاره به اینکه سردار شهید بیگلو در عملیات رمضان در شلمچه با اصابت ترکش خمپاره به درجه رفیع شهادت رسید عنوان داشت: استان گیلان در عملیات رمضان  ۶۵ شهید تقدیم  انقلاب اسلامی کرد.

دوهندو با اشاره به برگزاری مراسم یادواره شهید بیگلو و همرزمانش در روز پنجشنبه ۲۲ تیرماه ساعت ۱۷ الی ۱۹ ظهر در گلزار شهدا ابراز داشت: این مراسم با مداحی مهدی میرداماد و سخنرانی سخنرانان کشوری برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه یادواره ۳ شهید خانواده یوسفی شب پنجشنبه مورخ ۲۲ تیرماه در محله پیربازار رشت بعد از نماز مغرب در منزل این شهیدان برگزار می‌شود گفت: خانواده شهدا سرمایه‌های نظام جمهوری اسلامی هستند.

انتهای پیام/