یادواره شهید فاجعه ۷ تیر در شهرستان لنگرود برگزار شد
یادواره شهید فاجعه ۷ تیر در شهرستان لنگرود برگزار شد

یادواره شهید عبدالکریمی از شهدای فاجعه ۷ تیر، در لنگرود استان گیلان برگزار شد.

به گزارش سرویس فرهنگی اندیشه گیلان، فرزند شهید عبدالکریمی در مراسم گرامیداشت استاد شهید دکتر سیف‌الله عبدالکریمی که با حضور جمعی از مسئولان، خانواده معظم شهدا و اقشار مختلف مردم در بخش کومله لنگرود برگزار شد، اظهار داشت: شهدا متعلق به یک شهر یا یک منطقه نیستند بلکه همه آنها متعلق به نظام و مملکت اسلامی هستند.

علی عبدالکریمی علت مظلوم خواندن شهیدان بهشتی و عبدالکریمی را تلاش منافقان کوردل برای ترور شخصیت آن‌ها عنوان کرد و گفت: منافقان می‌خواستند پیش از ترور فیزیکی به‌وسیله انفجار بمب در دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی، شخصیت آن‌ها را ترور کنند.

وی با اشاره به اینکه شهید عبدالکریمی فردی دیندار، عالم و مبلغ دین مبین اسلام بود تصریح کرد: خطابه‌های دینی شهید را خیلی از بزرگان به یاد دارند و چنانچه آن خطابه‌ها نبود چه بسا که امروز در شهر و دیارمان بسیاری از افتخار آفرینان را نداشتیم.

عبدالکریمی اظهار داشت: قبل از هفتم تیرماه و وقوع انفجار، طرح دو فوریتی عدم کفایت بنی صدر در مجلس شورای اسلامی مطرح شد که شهید عبدالکریمی موافق و حامی صد در صد این طرح بود. شهید عبدالکریمی حدود ۵ تا ۷ دقیقه فرصت داشت تا مخالفت خود با بنی صدر را بیان کند اما مقام معظم رهبری که آن زمان نماینده تهران بودند به ایشان فرصت بیشتری برای ایراد سخن دادند.

به گزارش اندیشه گیلان، شهید سیف‌الله عبدالکریمی نماینده مردم لنگرود در دوره اول مجلس شورای اسلامی بود که در فاجعه بمب‌گذاری دفتر حزب جمهوری اسلامی در سال ۱۳۶۰ به همراه ده‌ها تن از شخصیت‌های سیاسی و مذهبی کشورمان به شهادت رسید.

انتهای پیام/