۱۳۸ فقره گواهینامه برای صادرات محصولات کشاورزی در استان گیلان صادر شد
۱۳۸ فقره گواهینامه برای صادرات محصولات کشاورزی در استان گیلان صادر شد

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان گیلان گفت: ۱۳۸ فقره گواهینامه انطباق صادراتی به وزن ۴ هزار و ۴۹۱ تن برای صادرات محصولات کشاورزی در استان گیلان صادر شد.

به گزارش سرویس اجتماعی ” اندیشه گیلان” ، ساسان اشکانی‌پور صبح امروز در نشست خبری در رشت با اشاره به اینکه ۱۳۸ فقره گواهینامه انطباق صادراتی برای محصولات کشاورزی از گیلان صادر شده است اظهار داشت: گواهینامه‌های مذکور برای محصولات کشاورزی به وزن ۴ هزار و ۴۹۱ تن است.

اشکانی‌پور با تاکید بر اینکه صادرات مذکور استان گیلان نسبت به‌مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش بالغ بر ۷۱ درصد افزایش داشته است تصریح کرد: میزان وزن صادرات استان گیلان در سال ۹۵ نسبت به سال گذشته ۵ درصد رشد داشته است.

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی گیلان عمده محصولات صادراتی استان گیلان در سال ۹۵ را خرما و کشمش عنوان کرد و افزود: محصولات مذکور به کشورهای آسیای میانه صادر شده است و استقبال از محصولات چشمگیر است.

اشکانی‌پور کشورهای روسیه، اکراین و آذربایجان را از کشورهای هدف صادرات محصولات مذکور نام برد و تاکید کرد: تلاش است صادرات محصولات از گیلان امسال به کشورهای آسیای میانه افزایش یابد.

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان گیلان با بیان اینکه ارزش ریالی گواهینامه‌های مذکور به مبلغ ۲۱۳ میلیون و ۵۰۸ میلیارد ریال بوده است خاطرنشان کرد: استان گیلان در سال گذشته به میزان مبلغ بیان شده صادرات داشته است.

انتهای پیام/