۲۵۰۰ مسجد در استان گیلان برنامه‌های ماه مبارک رمضان را برگزار می‌کنند
۲۵۰۰ مسجد در استان گیلان برنامه‌های ماه مبارک رمضان را برگزار می‌کنند

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گیلان با بیان اینکه ماه رمضان فرصتی طلایی برای رساندن پیام دین به مردم است گفت: بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ مسجد در گیلان برنامه‌های ماه مبارک رمضان را تدارک دیده‌اند.

به گزارش سرویس فرهنگی اندیشه گیلان، حجت الاسلام جمال یاری ظهر امروز در گرد همایی بزرگ علما روحانیون و طلاب در مصلی امام خمینی (ره) رشت اظهار داشت: حسن برگزاری گردهمایی بین روحانیون این است که مشکلات روز جامعه اسلامی بیان می‌شود و راه‌کارهایی برای آن نیز توسط روحانیون بزرگ شیعه مطرح می‌شود.

وی با اشاره به فواید این جلسات از جمله ایجاد وحدت در بین روحانیت است بیان داشت: شناساندن حقایق دین به مردم از سیره پیغمبران و اهل بیت است که این توفیق بزرگ امروزه با وجود غیبت امام عصر(عج) بر دوش روحانیت است.

یاری با بیان اینکه استقبال مردم از تبلیغ حقایق دین بسیار بالاست خاطرنشان کرد: بیش از ۳ هزار مسجد در استان گیلان وجود دارد که بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ مسجد در ماه مبارک رمضان فعال است.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گیلان با اشاره به گزارشات گرفته شده از مدیران تبلیغات اسلامی در شهرستان‌های استان گیلان گفت: بیش از ۹۰ درصد مساجد شهرستان‌های گیلان در ماه مبارک رمضان برنامه‌های خاص این ماه را تدارک دیده‌اند.

وی با بیان اینکه ماه مبارک رمضان فرصت طلایی برای رساندن پیام دین و توجیه مردم درباره توطئه‌های دشمنان است خاطرنشان کرد: شناساندن خرافات، زدودن شبهات و دشمن شناسی از موضوعاتی است که رسالت روحانیون در بیان آن است.

یاری با  اشاره به تشکیل ستاد رسیدگی به امور مساجد در استان گیلان ابراز داشت: این ستاد متشکل از ۱۴ عضو است که در آن به بررسی و حل امور مربوط به مساجد در سطح استان گیلان پرداخته می‌شود.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گیلان با اشاره به جان باختن یکی از افراد در حال تعمیر سیستم برقی یکی از مساجد استان گیلان گفت: بیمه کردن مساجد و خادمان آن یک امر ضروری و مهم است.

وی با بیان اینکه تمامی مساجد استان گیلان در یک شرکت بیمه واحد در برابر حوادث طبیعی بیمه می‌شوند اذعان داشت: این امر باعث گرفتن تخفبف ویژه از شرکت بیمه می‌شود.

یاری پرداخت زکات را به نفع محرومان و فقرا در محلات خواند و بیان داشت: پرداخت زکات موجب افزایش خیر و برکت در زندگی می‌شود و مبلغان دینی باید در شناساندن این برکات به مردم، هرچه بیشتر تلاش کنند.

انتهای پیام/