۲۷ هزار دانش آموز گیلانی به اردوهای راهیان نور اعزام شدند
۲۷ هزار دانش آموز گیلانی به اردوهای راهیان نور اعزام شدند

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان گفت: امسال بیش از ۲۷ هزار دانش آموز گیلانی به اردوهای راهیان نور اعزام شدند.

به گزارش سرویس فرهنگی اندیشه گیلان، سرهنگ پاسدار عباس بایرامی ظهر امروز در مراسم تقدیر از دانش آموزان آسیب دیده راهیان نور در اطاقور لنگرود با اشاره به رشادت های شهدا اظهار داشت: کودکان ایران زمین در اردوهای راهیان نور با فرهنگ شهدا آشنا می‌شوند.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه برنامه‌های فرهنگی مختلف اعم از بازدید یادمان‌های شهدا در اردوهای راهیان نور انجام می‌شود خاطرنشان کرد: اردوهای راهیان نور غنی‌ترین برنامه فرهنگی پس از دوران دفاع مقدس است.

بایرامی با بیان اینکه تاثیر اردوهای راهیان نور در جوانان بسیار زیاد است عنوان داشت: اردوهای راهیان نور برای جبهه مقاومت و مدافعان حرم حضرت زینب(ص) نیرو بخش و نیروساز است.

وی با اشاره به صحبت‌های رسانه‌های غربی پس از این حادثه بیان داشت: آمار تصادفات اتوبوس‌های راهیان نور نسبت به اوایل شروع این اردوها کاهش چشمگیری داشته است و دشمنان با کینه توزی آمار و ارقام مختلفی را پس از این سانحه ارائه دادند.

وی با اشاره به اینکه خودروهایی که در قالب اردوهای راهیان نور از استان گیلان به مناطق عملیاتی سفر می‌کنند بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار کیلومتر مسافت طی می‌کنند افزود: متاسفانه سوانح رانندگی اجتناب ناپذیر است.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه امسال بیش از ۲۷ هزار دانش آموز گیلانی به اردوهای راهیان نور اعزام شدند اعلام داشت: راهیان نور دنباله راه نیمه تمام رزمندگان و شهدای دفاع مقدس است.

وی با اشاره به دیدار خود با مجروحان سانحه رانندگی رخ داده برای اتوبوس راهیان نور گیلان گفت: من در این دیدار با چشمان خود دیدم که دختران مجروح با آن وضع می‌گفتند اگر ۱۰۰ بار دیگر برایمان حادثه اتفاق بیفتد باز به زیارت شهدا خواهیم رفت و این روحیه مانند روحیه رزمندگان دفاع مقدس است.

انتهای پیام/