۲۸۸ پروژه در شهرستان رشت افتتاح می‌شود‌
۲۸۸ پروژه در شهرستان رشت افتتاح می‌شود‌

فرماندار رشت گفت: ۲۸۸ پروژه در هفته دولت در شهرستان رشت افتتاح می‌شود که ۲۱۰ میلیون تومان اعتبار برای راه اندازی آن‌ها هزینه شده است.

به گزارش اندیشه گیلان، سیروس شفقی عصر امروز در مراسمی به‌مناسبت هفته دولت در رشت اظهار داشت: در نظام جمهوری اسلامی بلند پایه‌ترین مقامات کشوری در روستاهای کوچک حضور پیدا می‌کنند.

شفقی با اشاره به اینکه در هفته دولت در شهرستان رشت ۲۸۸ پروژه افتتاح می‌شود بیان داشت: ۲۱۶ پروژه در بخش دولتی و ۷۱ پروژه در بخش خصوصی در هفته دولت در شهرستان رشت افتتاح می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ۲۱۰ میلیون تومان اعتبار برای راه اندازی پروژه‌های مختلف در شهر رشت در هفته دولت هزینه شده است گفت: ۱۶۷ میلیارد تومان اعتبار برای بخش دولتی و ۴۳ میلیارد اعتبار تومان برای راه‌اندازی پروژه‌های بخش خصوصی در شهر رشت هزینه شده است.

فرماندار رشت با اشاره به رشد اشتغال و کسب و کار در شهر رشت بیان داشت: اشتغال دائم، حدود ۱۱۸ درصد رشد و اشتغال موقت ۱۱۲ درصد در شهر رشت نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

شفقی با بیان اینکه سهم بودجه شهرستان رشت نسبت به سال گذشته ۸۰ درصد رشد داشته است خاطرنشان کرد: شهرستان رشت از بودجه ۱۴۰ میلیاد تومانی برخوردار شد که با رعایت عدالت در بخش‌های مختلف شهر رشت توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه تا چهار سال گذشته تنها ۴۰ درصد از مجموع هزار و ۳۰۵ کیلومتر راه روستایی شهر رشت آسفالت شده بود ابراز داشت: در دولت یازدهم ۵۴ درصد از راه‌های روستایی شهرستان رشت آسفالت شد.

فرماندار رشت با اشاره به اینکه ۷۵ کیلومتر از راه‌های ۴۱ روستای شهرستان رشت در سال ۹۵ آسفالت شده است بیان داشت: در ۵ ماه گذشته از سال ۹۶ حدود ۲۸ کیلومتر از راه‌های روستایی آسفالت شد.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت با بیان اینکه ۵ مرکز بهداشتی مجهز در هفته دولت در شهرستان رشت افتتاح می‌شود ابراز داشت: ۹ مرکز بهداشتی مجهز دیگر در سال ۹۶ در شهرستان رشت افتتاح می‌شود‌.

وی با اشاره به اینکه حدود ۲۹ میلیارد تومان برای بهبود آب شرب شهر رشت و روستاهای اطراف آن در نظر گرفته شده است خاطرنشان کرد: با این میزان از اعتبار، گام بلندی برای بهبود وضع آب شرب در شهرستان رشت برداشته می‌شود.

انتهای پیام/