۳۰۰ آیه برای معرفی عظمت شخصیت مولای متقیان در قرآن کریم نازل شده است
۳۰۰ آیه برای معرفی عظمت شخصیت مولای متقیان در قرآن کریم نازل شده است

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری گفت: ۳۰۰ آیه برای معرفی عظمت شخصیت مولای متقیان در قرآن کریم نازل شده است.

به گزارش اندیشه گیلان، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد پروایی عصر دیروز در مراسم ویژه شهادت امام علی (ع) در سالن مخابرات استان گیلان با اشاره بزرگی شان و  منزلت امام علی (ع) اظهار داشت: خداوند برای معرفی شخصیت والای امام علی (ع) در قرآن کریم آیات متعددی را نازل کرده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری در استان گیلان با تاکید بر اینکه جایگاه و منزلت امام علی (ع) نزد خداوند یک جایگاهی کم نظیر است خاطرنشان کرد: ۳۰۰ آیه برای معرفی عظمت شخصیت مولای متقیان در قرآن کریم نازل شده و این امر بیانگر جایگاه ویژه امام علی (ع) در نزد پروردگار است.

پروایی با اشاره به اینکه در برخی روایات از زبان پیامبر اکرم (ص) آمده است اگر مردم به شخصیت بزرگ و والای امام علی (ع) پی ببرند از خداپرستی دور شده و علی‌پرست می‌شوند گفت: ماه مبارک رمضان از ایام مبارکی است که مسلمانان می‌توانند از برکات آن بهره مند شده و به شخصیت والای مولای متقیان به‌درستی دست یابند.

وی ماه مبارک رمضان را سرشار از برکت و رحمت عنوان کرد و با بیان اینکه باید از لحظه لحظه این ماه پربرکت بهره مند شد افزود: رحمت خدا همواره در تمامی دوران شامل حال بندگان می‌شود و خداوند درهای رحمت را در این ایام به‌طور ویژه به سوی بندگان خود باز کرده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری در استان گیلان با تاکید بر اینکه رحمت خداوند همواره در دنیا و آخرت شامل بندگان خود می‌شود و جلوه‌های رحمت خداوند بی‌انتها است بیان داشت: رحمانیت خداوند حتی شامل حال دوزخیان شده و این افراد از سوی خدا بخشیده می‌شوند.

پروایی با اشاره به اینکه خداوند راه بخشش را برای بندگان خود باز کرده و همواره گناهکاران را مورد رحمت و عنایت خود قرار می‌دهد خاطرنشان کرد: مکتب امام علی (ع)، مکتب عقلانیت و احکام است و جلوه‌های رحمت خدواند به‌درستی در این مکتب مشهود است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه باید از تمامی نعمات خداوند در راستای رسیدن به سعادت و سربلندی بهره برد بیان داشت: مردم مسلمان جهان بار دیگر در روز جهانی قدس با همبستگی ملی و وحدت جهانی قدرت اسلام ناب محمدی را به نمایش گذاشته و بر دهان استکبار می‌کوبند.

انتهای پیام/