۶۷ درصد اراضی شالیزاری استان گیلان خزانه‌گیری شد
۶۷ درصد اراضی شالیزاری استان گیلان خزانه‌گیری شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه به کشاورزان گیلانی توصیه می‌شود تقویم زراعی را رعایت کنند گفت: تاکنون ۶۷ درصد اراضی شالیزاری استان گیلان خزانه گیری شد.

به گزارش سرویس اجتماعی اندیشه گیلان، علیرضا شعبان‌نژاد صبح امروز در نشست خبری در رشت با اشاره به اینکه تاکنون با تلاش کشاورزان گیلانی در ۹۶ درصد از اراضی شالیزاری گیلان عملیات شخم انجام شده اظهار داشت: این میزان ۲۲۷ هزار هکتار از اراضی شالیزاری استان گیلان را شامل می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با تاکید بر اینکه عملیات شخم اول در مدت مشابه سال گذشته ۸۶ درصد بوده است افزود: ۶۷ درصد از اراضی شالیزاری گیلان در حال حاضر خزانه‌گیری هستند.

شعبان‌نژاد با تاکید بر اینکه میزان مذکور شامل ۱۵۹ هزار هکتار از اراضی شالیزاری گیلان می‌شود خاطرنشان کرد: در چند روز آینده خزانه‌های برنج برای عملیات نشاء وارد زمین اصلی شده و نشاء انجام می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با اشاره به اینکه توصیه می‌شود کشاورزان گیلان تقویم زراعی را رعایت کنند بیان کرد: کشاورزان گیلانی عملیات نشاء را بعد از تاریخ ۱۰ اردیبهشت که شرایط جوی و دمای مناسب برای این اقدام مهیا است انجام دهند.

وی با تاکید بر اینکه کشاورزان به پوشش مرزهای زمین‌های کشاورزی خود به‌منظور جلوگیری از هدر رفت آب توجه کنند تصریح کرد: کشاورزانی که تاکنون موفق به انجام عملیات خزانه‌گیری نشده‌اند قبل از انتقال بذر به خزانه آن را سم پاشی کنند.

انتهای پیام/