۸۳ درصد مردم استان گیلان در انتخابات ۲۹ اردیبهشت‌ماه مشارکت داشتند
۸۳ درصد مردم استان گیلان در انتخابات ۲۹ اردیبهشت‌ماه مشارکت داشتند

استاندار گیلان با اشاره به مشارکت ۸۲.۷۵ درصدی مردم گیلان در این انتخابات گفت: تعداد آراء مأخوذه در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری در استان گیلان یک میلیون و ۵۶۳ هزار و ۷۳۲ نفر است که نسبت به دوره‌ قبل ۱.۵ درصد افزایش یافته است.

به گزارش سرویس سیاسی اندیشه گیلان، محمدعلی نجفی عصر امروز در نشست خبری در رشت با قدردانی از مردم شریف گیلان که با حضور پرشکوه و هوشمندانه‌ خود حماسه‌ دیگری آفریدند اظهار داشت: در مقابل این مردم عزیز که با حضور قوی و پرشور خود یک روز به یادماندنی را در تاریخ حماسی این استان به ثبت رساندند سر تعظیم فرود می‌آورم.

استاندار گیلان با اشاره به مشارکت ۸۲.۷۵ درصدی مردم گیلان در این انتخابات خاطرنشان کرد: تعداد آراء مأخوذه در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری در استان گیلان یک میلیون و ۵۶۳ هزار و ۷۳۲ نفر است که نسبت به دوره‌ قبل ۱.۵ درصد افزایش یافته است.

نجفی با بیان اینکه مردم گیلان همزمان با تمامی هموطنان عزیز، بار دیگر با حضور مقتدرانه‌ خود و منش مردم سالاری دینی را به اجراء گذاشته‌اند بیان داشت: بسیار خداوند را شاکریم که با امنیت کامل و آرامش این انتخابات در سطح استان برگزار شد.

وی با قدردانی از تلاش‌های ویژه‌ دست اندرکاران برگزاری انتخابات گفت: در این میان جا دارد از عوامل اجرایی، نظارتی، نظامی، انتظامی، بسیج، بازرسان و دیگر عوامل به‌ویژه رسانه‌ ملی، جراید و رسانه‌های مختلف دیداری و شنیداری که مجریان انتخابات را همراهی کردند قدردانی کنم.

نجفی خطاب به مردم و طرفداران کاندیداها اظهار داشت: تا دیروز رقابت در بین طرفداران کاندیداها وجود داشته اما از امروز همه با رفاقت، همکاری و همدلی برای ساختن ایرانی آباد و گیلانی همراه با توسعه و امید برای رفع مشکلات معیشتی، رفاهی و اقتصادی و اجتماعی مردم باید گام برمی‌داریم.

وی با بیان اینکه در مقابل این عظمت مردم و حضور در پای صندوق‌های رأی هر چقدر تلاش کنیم باز مدیون الطاف آنان هستیم گفت: مردم گیلان همگام با سایر استانها از ساعت ۸ صبح روز ۲۹ اردیبهشت تا ساعت ۲۴ در محل‌های تعیین شده حاضر شدند تا آرای خود را به صندوق‌ها بریزند.

نجفی با اشاره به اینکه یک میلیون و ۸۸۹ هزار و ۶۵۵ نفر در استان واجد شرایط رأی دادن در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان بودند افزود: از مجموع واجدان شرایط رأی دادن در انتخابات، ۴۱ هزار و ۶۶ نفر رأی اولی بودند.

استاندار گیلان اذعان داشت: همچنین ۱۴ هزار و ۶۶۵ نفر در انتخابات شوراهای شهر و روستا با هم رقابت کردند  که از این تعداد، یک هزار و ۶۲۵ نفر در شهرها و ۱۲ هزار و ۹۸۹ نفر در روستاها هستند.

به گزارش تسنیم، فرآیند رای گیری پنجمین دوره‌ شوراهای اسلامی شهر در آستارا، بندرانزلی، لاهیجان، لنگرود و تالش بصورت الکترونیکی انجام شد. مردم در هرکدام از این شهرها باید ۷ عضو شورای اسلامی را انتخاب کردند.

مردم در شهر رشت ۱۱ عضو شورا و در ۴۶ شهر دیگر نیز ۵ عضو شورا را انتخاب کردند.

انتهای پیام/