۸۸ نفر از مدیران استان گیلان به مراجع قضایی معرفی شدند
۸۸ نفر از مدیران استان گیلان به مراجع قضایی معرفی شدند

مدیرکل بازرسی استان گیلان گفت: امسال ۸۸ نفر از مدیران کل، شهرداران، اعضای شورای شهر و روستا و کارکنان در استان گیلان به مراجع قضایی معرفی شدند.

به گزارش پایگاه خبری اندیشه‌گیلان، سیف‌الله مسرور در جلسه دوره‌ای شورای قضایی استان گیلان اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون بر اساس دستورالعمل ابلاغی از سوی سازمان بازرسی کل کشور، ۴۳ بازرسی مستمر و برنامه‌ای در دستور کار بازرسی کل استان قرار گرفته است.

مدیرکل بازرسی استان گیلان با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۳ برنامه بازرسی در استان گیلان اجرا شده است خاطرنشان کرد: ادامه بازرسی‌های مذکور تا پایان امسال در سراسر استان گیلان اجرایی می‌شود.

مسرور با تاکید بر اینکه امسال هزار و ۱۵۹ فقره شکایات و اعلامات واصله به بازرسی کل استان گیلان ارسال شده است تصریح کرد: رسیدگی و پیگیری به شکایات و اعلامات واصله به اداره‌کل بازرسی استان به‌طور ویژه دنبال می‌شود.

مدیرکل سازمان بازرسی استان گیلان بیان کرد: این تعداد شکایات و اعلامات از طرق و مبادی مختلفی از جمله سامانه ثبت شکایات، تلفن گویای ۱۳۶، مکاتبات پستی و حضوری از سوی مردم ارسال و واصل‌ شده است.

وی با تاکید بر فرآیند وصول و ثبت شکایات مردمی و مراحل رسیدگی به آن‌ها تاکید کرد: پالایش و طبقه‌بندی دستگاه‌هایی که از بیشترین میزان شکایات مردمی به فراخور گستردگی فعالیت‌ها و نیروی انسانی شاغل برخوردار هستند به‌طور ویژه مد نظر قرار می‌گیرد.

مسرور ادارات مذکور را به ترتیب اداره‌کل منابع طبیعی، دانشگاه علوم پزشکی، شهرداری رشت، اداره‌کل ثبت اسناد و املاک استان، سازمان صنعت معدن و تجارت و بانک ملت  نام برد و تصریح کرد: ترتیب و طبقه‌بندی این ادارات در فصول و ایام خاص سال دارای تغییرات است.

مدیرکل سازمان بازرسی استان گیلان خاطرنشان کرد: در ۹ ماه نخست امسال ۱۱۲ فقره گزارش به دستگاه‌های اجرایی و ۲۷ گزارش کیفری به دستگاه قضایی استان ارسال‌شده است.

مسرور با بیان اینکه در مدت مذکور ۸۸ نفر از مدیران کل، شهرداران، اعضای شورای شهر و روستا و کارکنان در استان گیلان  به مراجع قضایی معرفی شدند افزود: در راستای اقدامات بازرسی، امسال ۲۱۸ نفر به هیئت‌های رسیدگی به تخلفات دستگاه‌ها معرفی شدند.

وی با انتقاد از برخی اقدامات سطحی و غیر مؤثر هیئت‌های تخلفات اداری دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد: بر‌‌اساس ضرورت‌های موجود و حسب تکالیف تعریف‌ شده، اداره‌کل بازرسی از پرونده‌های ارسالی مفتوحه خود به دستگاه قضایی و هیئت‌ها دفاع می‌کند.

وی با بیان اینکه به طور قطع این اداره کل تا حصول نتیجه نهایی، موضوع و مباحث را تعقیب می‌کند تصریح کرد: در رسیدگی‌های مذکور اثربخشی‌ و اقدامات مؤثری در دستگا‌‌ه‌ها و ادارات مختلف استان صورت گرفته است.

مدیرکل بازرسی استان گیلان دستگاه‌های مذکور را از جمله شهرداری رشت، اوقاف و امور خیریه استان، آب و فاضلاب شهری گیلان و اداره گاز استان عنوان کرد و گفت: این رسیدگی‌ها در سراسر استان کماکان در دستور کار است.

مسرور با اشاره به آمار نظارت بر معاملات دستگاه‌های اجرایی استان خاطرنشان کرد: امسال از سوی بازرسی کل استان تاکنون بر ۸۰۵ معامله نظارت دقیق صورت گرفته است.

مدیرکل بازرسی استان گیلان با بیان اینکه حجم ریالی معاملات مذکور بالغ بر ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان است تاکید کرد: در این نظارت‌ها ۱۲ بار تذکر شفاهی، ۱۶ بار تذکر کتبی و ۳۰ بار تجدید صورت گرفته است.

انتهای پیام/