‌آماده‌باش پلیس راه استان گیلان برای تعطیلات پیش‌رو
‌آماده‌باش پلیس راه استان گیلان برای تعطیلات پیش‌رو

رئیس پلیس راه استان گیلان با اشاره به تعطیلات پیش رو گفت: ۳۰ درصد از ماموران پلیس برای تقویت تیم‌های گشتی آماده باش هستند.

به گزارش سرویس اجتماعی اندیشه گیلان، سرهنگ حسین محمدپور در گفت‌وگویی، در ارتباط‌  تعطیلات پیش‌رو و ورود مسافران به گیلان‌ اظهار داشت: هیچ محدودیت ترافیکی در محورهای استان گیلان برای این تعطیلات وجود ندارد.

وی با اشاره به نزدیک شدن به زمان امتحانات دانشجویان و دانش‌آموزان گفت: با توجه به اینکه در تعطیلات عید عده زیادی به گیلان مسافرت کردند ورود کم مسافر و نبود گیر ترافیکی پیش بینی پلیس برای تعطیلات پیش رو است.

محمدپور با بیان اینکه ۳۰ درصد از ماموران پلیس راه برای تقویت تیم‌های گشتی در تعطیلات پیش رو به صورت آماده باش هستند ابراز داشت: پلیس با رانندگان خاطی قاطع و جدی برخورد می‌کند.

رئیس پلیس راه استان گیلان با اشاره به وضعیت راه‌های استان گیلان اعلام کرد: کلیه راه‌های سراسر استان گیلان اکنون باز است و در هیچ یک از محورها مشکلی جهت رفت و آمد خودروها وجود ندارد.

وی با تاکید بر اینکه رانندگان باید از عجله و شتاب بی‌مورد در رانندگی خودداری کنند اظهار داشت: افرادی که در سفر رانندگی می‌کنند بعد از ۲ الی ۳ ساعت رانندگی باید حتماً در مکانی مناسب توقف و استراحت کنند.

محمدپور با اشاره به اینکه رانندگان با انجام نرمش‌های ساده ورزشی می‌توانند باعث خون رسانی به عضلات شوند تصریح کرد: خستگی عضلات منجر به خواب آلودگی و خستگی شده و احتمال خطر تصادف را افزایش می‌دهد.

رئیس پلیس راه استان گیلان با بیان اینکه با رانندگانی که چندین تخلف را همزمان انجام می‌دهند طبق ماده ۱۰ بند “د” قانون راهنمایی و رانندگی برخورد جدی می‌کنیم تصریح کرد: خودروی این افراد ۷۲ ساعت توسط پلیس توقیف می‌شود.

انتهای پیام/