‌‌گسترش خطوط ریلی و آزادراه‌ها از ‌اولویت‌های وزارت راه و شهرسازی است
‌‌گسترش خطوط ریلی و آزادراه‌ها از ‌اولویت‌های وزارت راه و شهرسازی است

به گزارش اندیشه گیلان، عباس آخوندی ظهر امروز در جریان بازدید از خط آهن رشت ـ قزوین در محدوده رودبار با اشاره به اینکه توسعه و گسترش خطوط ریلی و آزادراه‌ها از برنامه‌ها و اولویت‌های وزارت راه و شهرسازی است اظهار داشت: عملیات احداث خطوط ریلی قزوین ـ رشت روند رو به رشدی را طی می‌کند. […]

به گزارش اندیشه گیلان، عباس آخوندی ظهر امروز در جریان بازدید از خط آهن رشت ـ قزوین در محدوده رودبار با اشاره به اینکه توسعه و گسترش خطوط ریلی و آزادراه‌ها از برنامه‌ها و اولویت‌های وزارت راه و شهرسازی است اظهار داشت: عملیات احداث خطوط ریلی قزوین ـ رشت روند رو به رشدی را طی می‌کند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه پروژه مذکور بسیار امیدوار‌کننده است خاطرنشان کرد: کارگاه‌های احداث پروژه راه آهن قزوین ـ رشت به‌ صورت فعال در حال فعالیت هستند و پروژه به سمت بهره‌برداری پیش می‌رود.

وی با اشاره به پل احداث شده بر دریاچه سد سپیدرود به‌منظور عبور خط ریلی راه آهن قزوین ـ رشت تصریح کرد: پل مذکور بیش از یک هزار و ۴۰۰ متر طول دارد و برای اجرای عملیات احداث این پل بالغ بر ۵ هزار و ۱۰۰ متر شمع‌گذاری شده است.

آخوندی زیبایی‌های طبیعی این محدوده از خط آهن قزوین ـ رشت را گسترده دانست و بیان داشت: مسافران می‌توانند از مناظر و طبیعت بسیار زیبای راه آهن قزوین رشت به‌عنوان یک فرصت گردشگری بهره ببرند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه آزاد‌راه قزوین ـ رشت با وجود بهره‌برداری در چندین نقطه دچار مشکلات فراوان بود تاکید کرد: تونل ۳ کیلومتری منجیل و پل ۸ کیلومتری به سمت رودبار از نقاط مهم آزاد راه مذکور بود که در نوروز امسال به بهره‌برداری رسید.

آخوندی اعتبار هزینه احداث ۱۱ کیلومتر باقی‌مانده آزاد‌راه قزوین ـ رشت را معادل کل هزینه آزاد راه عنوان کرد و اظهار داشت: عملیات اجرایی ۳ کیلومتر راه افتتاح شده از باقی‌مانده آزاد راه قزوین رشت  یک عملیات تکنیکی بود.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه عملیات ساخت باقی‌مانده آزادراه در حال انجام است خاطرنشان کرد: هم اکنون در حال طراحی مسیری برای دسترسی مردم رودبار به آزاد راه هستیم و مقدمات این امر اجرایی شده است.

به گزارش اندیشه گیلان، بهره‌برداری نهایی از خط آهن قزوین رشت در بازدید وزیر راه و شهرسازی از پروژه راه آهن اعلام نشد.

انتهای پیام/ تسنیم