۹ ماه قبل از انتخابات اصحاب فتنه در تلاش بودند
۹ ماه قبل از انتخابات اصحاب فتنه در تلاش بودند

رئیس دفتر استانی نهاد رهبری در دانشگاه‌های استان گیلان با بیان اینکه ۹ ماه قبل از انتخابات اصحاب فتنه در تلاش بودند تا کمیته‌ای را تحت کمیته صیانت از آراء تشکیل دهند گفت: موسوی و کروبی در این کمیته نماینده داشتند و از انتقاداتی که به آنان وارد بود این بود که مهدی هاشمی چرا باید در آنجا نماینده داشته باشد و اخبار به او منتقل شود.

به گزارش پایگاه خبری اندیشه‌گیلان، حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل پوررضا صبح امروز در همایش روز بصیرت در دانشگاه پرستاری و مامایی شهید بهشتی رشت با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری پیرامون فتنه ۸۸ اظهار داشت: دشمنان به دنبال تسخیر ملت ایران بودند

رئیس دفتر استانی نهاد رهبری در دانشگاه‌های استان گیلان با بیان اینکه ابعاد مختلف فتنه ۸۸ بعد از گذشت چندسال در حال روشن شدن است عنوان داشت: براساس نظر کارشناسان سیاسی در فتنه ۸۸ تمام دشمنان نظام با هم ورود کرده بودند.

پوررضا با تاکید بر اینکه تلاش برای براندازی نظام‌ها و تسخیر ملت‌ها در طول تاریخ وجود داشته است خاطرنشان کرد: با گذشت سال‌ها، پیشرفت‌علم و صنعت، دشمنان به این نتیجه رسیدند که باید به‌دنبال راهی کم هزینه تحت عنوان “براندازی نرم” باشند.

وی با اعلام اینکه دشمن چهارسال قبل از سال ۸۸ به‌دنبال ایجاد فتنه در ایران بود تصریح کرد: یکی از سناتورهای آمریکایی با صراحت اعلام کرده بود که به‌دنبال راهی جدید مانند انقلاب نارنجی اکراین برای براندازی نظام جمهوری اسلامی هستند.

رئیس دفتر استانی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان گیلان با اشاره به حمایت‌های رسانه‌ای و مالی دولت‌های غریی از فتنه‌گران ابراز داشت: مسئله‌ “نفوذ” از مهم‌ترین بخش‌های جنگ‌نرم است که سابقه تاریخی دارد.

وی با اشاره به اقدامات دشمنان نظام اسلامی در راستای زمینه‌سازی فتنه ۸۸ افزود: ۱۳ ماه قبل از فتنه ۸۸ در آمریکا میتینگی برگزار شد که برخی ملی مذهبی‌ها در آن شرکت کردند و خروجی این شد که در انتخابات ریاست جمهوری تلاش کنند دروغ را در مردم القاء کنند و بعد به‌دنبال ابطال انتخابات باشند.

پوررضا با بیان اینکه ۹ ماه قبل از انتخابات اصحاب فتنه در تلاش بودند تا کمیته‌ای را تحت کمیته صیانت از آراء تشکیل دهند اعلام کرد: موسوی و کروبی در این کمیته نماینده داشتند و از انتقاداتی که به آنان وارد بود این بود که مهدی هاشمی چرا باید در آنجا نماینده داشته باشد و اخبار به او منتقل شود.

رئیس دفتر استانی نهاد رهبری در دانشگاه‌های استان گیلان با اشاره یه مخالفت مقام معظم رهبری با تشکیل کمیته صیانت از آراء گفت: نه تنها دشمنان خارجی بلکه برخی افراد داخلی  معتقد بودند باید از ظرفیت انتخابات ریاست جمهوری برای اعمال تغییر استفاده کرد.

امام جمعه موقت رشت با اشاره به ورود مقام معظم رهبری در راستای اثبات عدم تقلب در انتخابات خاطرنشان کرد: “محتشمی‌پور” نماینده میرحسین موسوی صراحتاً اعلام کرد که ما قبول داریم تقلب نشده اما انتخابات باید ابطال شود.

پوررضا ضمن بررسی اعترافات “تاج‌زاده” در جریان دستگیری وی در فتنه ۸۸ ابراز داشت: اصحاب فتنه اعتراف کردند که پس از ابطال انتخابات می‌خواستند با شکستن اقتدار نظام از سازمان ملل بخواهند بر انتخابات ریاست جمهوری نظارت کند.

رئیس دفتر استانی نهاد رهبری در دانشگاه‌های استان گیلان با اشاره به سکوت برخی خواص در جریان فتنه ۸۸ خاطرنشان کرد: فتنه به‌قدری پیچیده بود که مرجع تقلیدی مانند موسوی اردبیلی هم مرگ ندا آقاسلطان را به پای نیروهای انقلابی نوشته بود.

انتهای پیام/