آموزش وردپرس

Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.

خانه / اجتماعی / طرح “فصل رویش” در استان گیلان اجرا می‌شود
مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان ‌گیلان:

طرح “فصل رویش” در استان گیلان اجرا می‌شود

یاسر تقوی در گفت‌وگو با خبرنگار اندیشه‌گیلان، اظهار داشت: همزمان با آغاز فصل تابستان طرح فصل رویش به همت اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با هدف فعال‌سازی انجمن‌‌های اسلامی از طریق آموزش و توانمندسازی نیرو‌ها در استان گیلان اجرا می‌شود.

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان ‌گیلان با اشاره به اینکه ارتقای سطح تشکیلاتی، مهارتی و معرفتی مورد نیاز اعضا از اهداف طرح “فصل رویش” است، افزود: انگیزه‌‌ و انسجام‌بخشی در آموزش تشکیلاتی و تخصصی، ایجاد بستری در جهت رسیدن به اخوت ایمانی و تعلق تشکیلاتی بین اعضا از دیگر اهداف این طرح است.

تقوی با بیان اینکه طرح فصل رویش برمبنای ۳ اصول تربیتی در استان گیلان اجرا می‌شود، تأکید کرد: آموزش‌های معرفتی مبتنی بر سیر فکری و تربیتی، آموزش‌های تشکیلاتی مبتنی بر افزایش توان مدیریت در راهبری انجمن اسلامی مدرسه و سایر آموزش‌ها مبتنی بر افزایش سطح مهارت‌های فردی و اجتماعی از سه اصول این طرح است.

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان ‌گیلان با تأکید بر اینکه آموزش‌های تشکیلاتی طرح “فصل رویش” شامل دو بخش عمومی و اختصاصی است، خاطرنشان کرد: در بخش عمومی دانش‌آموزان به فراگیری آموزش‌های ناظر به مفهوم کار تشکیلاتی، اصول و مبانی کار تشکیلاتی و تجربه‌های موفق در کار تشکیلاتی می‌پردازند.

وی با اشاره به اینکه در بخش اختصاصی این طرح آموزش‌های تشکیلاتی خاص ناظر به اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان نظیر سیاست‌ها و مأموریت‌های تشکل، آشنایی با برنامه‌ها، شرح وظایف و ساختار این اتحادیه به دانش آموزان ارائه می‌شود، گفت: آموزش‌های مهارتی این طرح شامل دو حوزه فردی و تشکیلاتی است.

تقوی با بیان اینکه ضرورت آموزش مهارت‌های فردی به دانش‌آموزان همواره از سوی مقام معظم رهبری مورد تأکید است، افزود: با استفاده از ظرفیت مراکز آموزش‌های فنی حرفه‌ای و جهاد دانشگاهی در سطح استان گیلان، ارائه آموزش‌های مهارتی در فصل تابستان به دانش آموزان در دستور کار این اتحادیه قرار گرفته است.

وی با تأکید بر اینکه در حوزه مهارت‌آموزی تشکیلاتی، مهارت‌های مورد نیاز در راستای  افزایش توان مدیریت یک تشکل دانش‌آموزی در مدرسه، آموزش داده می‌شود، گفت: مهارت سازماندهی شده شامل شناسایی، جذب، آموزش، توانمندسازی، بکارگیری، نظارت، ارزیابی، مهارت تشکیل و رهبری گروه به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود.

وی مهارت تعامل، همکاری، جلب مشارکت، مدیریت زمان، برنامه‌ریزی، مدیریت بحران، حل مسئله و مهارت برگزاری و اداره جلسات با کادر مدرسه و به ویژه جلسات هیئت مرکزی به دانش‌آموزان را از دیگر آموزش‌های مهارت‌آموزی تشکیلاتی برشمرد و افزود: مهارت برگزاری نمایشگاه، مراسم، تهیه گزارش از دیگر محور‌های حوزه مهارت‌آموزی تشکیلاتی است که برای تحقق و آموختن این مهارت، دوره‌هایی همچون آموزش تدوین، عکاسی، طراحی، خبرنویسی، فن بیان، اجرا و سخنوری برنامه ریزی گردیده است.

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، برگزاری دوره‌های آموزشی با محورهای بایسته‌های مدیریت مالی، روایتگری و آشنایی با سیره شهدا، تحلیل سیاسی، سواد فضای مجازی را از دیگر برنامه‌های طرح فصل رویش برشمرد و افزود: برگزاری تمامی دوره‌ها بصورت رایگان اجرا می‌شود.

تقوی اضافه کرد: برگزاری اردوهای یک روزه و چند روزه داخل و خارج از استان، برنامه‌های ورزشی، نشست‌ها و همایش‎های تخصصی، هیئت انصارالمهدی (عج)، دیدار با خانواده‌های شهدا از دیگر موضوعاتی است که در این طرح به آن پرداخته می‌شود.

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان استان گیلان خاطرنشان کرد: اتحادیه تمامی برنامه‌های خود را با دو رویکرد تربیت حماسی در حوزه پسران و تربیت مادران موفق آینده در حوزه دختران برگزار می‌کند.

انتهای پیام/*

درباره ی hamid asghary attar

@ hamid_asghari

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A