پرداخت بیش از 24 میلیارد تومان زکات توسط مردم گیلان
پرداخت بیش از 24 میلیارد تومان زکات توسط مردم گیلان

مدیرکل کمیته امداد امام(ره) استان گیلان، گفت: مردم نیکوکار گیلان، طی شش ماه نخست سال جاری، بیش از 24 میلیارد تومان زکات پرداخت کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گیلداد، عباس اهرابی با بیان اینکه در استان گیلان پرداخت زکات مستحب می‌باشد، اظهار داشت: زکات جمع آوری شده در شش ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، 100 درصد رشد داشته است.

مدیرکل کمیته امداد امام(ره) استان گیلان با تأکید بر مصرف زکات برای رفع فقر و مشکل نیازمندان ادامه داد: بخشی از مبالغ زکات جمع آوری شده، در بخش های مسکن، جهیزیه، معیشت و هزینه‌های درمان و تحصیل مددجویان تحت پوشش هزینه می‌شود و مابقی توسط شورای زکات در همان محل جمع آوری شده، بین نیازمندان توزیع می‌شود.

اهرایی، تصریح کرد: آموزش 1500 عامل زکات، نشست و دیدار با مدیران کارخانه‌های برنج، بهره‌گیری از 250 مبلغ افتخاری از مجموعه اقداماتی است که در استان باعث افزایش پرداخت زکات شده است.

وی، در پایان با اشاره به مشخص بودن و مجوز افراد و متولیان جمع‌آوری زکات، گفت: افراد، گروه‌ها و مؤسسات باید با مراجعه به دبیرخانه زکات، مجوز دریافت کنند تا جمع‌آوری و توزیع زکات به صورت متمرکز انجام شود.

انتهای پیام/*