آموزش وردپرس

Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/andish23/public_html/wp-content/themes/my-sahifa-b/header.php on line 246

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/guncel-haber-footer.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/andish23/public_html/wp-content/themes/my-sahifa-b/header.php on line 246
خانه / اجتماعی / تشکیل قرارگاه ۱۷ ربیع در سپاه برای مقابله با احتکار/ شناسایی احتکارگران و اخلالگران بازار آغاز شد
فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت؛

تشکیل قرارگاه ۱۷ ربیع در سپاه برای مقابله با احتکار/ شناسایی احتکارگران و اخلالگران بازار آغاز شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گیلداد، سرهنگ پاسدار سیداکبر قاسمی در گفت‌وگویی، با بیان اینکه سپاه و بسیج از ابتدای شیوع ویروس کرونا در جامعه همواره در کنار مردم، خادم و خدمتگزار خوبی برای مردم بوده‌اند اظهار داشت: مقام معظم رهبری می‌فرمایند “بسیج دارای پاک‌ترین، فداکارترین و آماده به‌کارترین جوانان کشور در راه اهداف عالی ملت است.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی شهرستان رشت با اشاره به توزیع ۲۱ هزار بسته کمک معیشتی در سه مرحله رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه توسط سپاه ناحیه مرکزی رشت بین آسیب‌دیدگان از کرونا خاطرنشان کرد: این بسته‌ها با استفاده از ظرفیت خیران و پایگاه‌های مقاومت تهیه و بین نیازمندان در رشت توزیع شد.

قاسمی با بیان اینکه موضوعات معیشتی و فشارهای اقتصادی به‌شدت مردم را نگران کرده است تصریح کرد: دلیل این مشکلات سوء مدیریت‌ها است و اینجاست که مقام معظم رهبری می‌فرمایند «اگر بی‌توجهی به شعارهای انقلاب و غفلت از جریان انقلابی در برهه‌ای از تاریخ ۴۰ سال اتفاق نمی‌افتاد، دستاوردهای انقلاب از امروز بیشتر و کشور در مسیر رسیدن به آرمان‌های بزرگ بسی جلوتر بود.»

وی با اشاره به اینکه مدیریت جهادی و اعتقاد به اصل “ما می‌توانیم” عامل عزت و پیشرفت ایران در همه عرصه‌ها بوده است تصریح کرد: امکانات لازم برای رفع مشکلات در این کشور فراهم است و با تحقق‌ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و تکیه به اقتصاد درون‌زا بخشی از مشکلات معیشتی مردم حل می‌شود.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت به تشکیل قرارگاه ۱۷ ربیع سپاه برای کنترل قیمت‌ها و مقابله با احتکار کالا و گرانفروشی اشاره کرد و گفت: با توجه به فرمان رهبر معظم انقلاب که فرمودند سپاه و بسیج در بحث مشکلات اقتصادی و کنترل بازارها ورود کنند سپاه ناحیه مرکزی رشت نیز تشکیل قرارگاه برای ورود به بازار را یک وظیفه و تکلیف دانست.

قاسمی افزود: در این عرصه با تشکیل قرارگاه ۱۷ ربیع در سپاه ناحیه مرکزی رشت، جهت مبارزه و شناسایی احتکارگران و اخلالگران بازار اعم از مقابله با اخلال در نظام تولید، توزیع و عرضه گام برداشتیم و گزارشات مردمی نیز از طریق تماس تلفنی مردم با سامانه ۱۱۴ اطلاعات سپاه به دست سربازان گمنام امام زمان(عج) رسید.

وی با اشاره به اینکه اجرای گشت‌های اطلاعاتی بسیج نیز در راستای مبارزه با تخلفات احتکار و گرانفروشی در دستور کار مجموعه سپاه قرار گرفت بیان کرد: شناسایی احتکار روغن حاوی هزار و ۳۶ گالن ۱۷ کیلویی روغن در انبار غیرمجاز، پلمپ انبار و تحویل کالاها به مراجع قضایی، تعزیرات و سازمان صمت و سپس توزیع بین مردم از جمله اقداماتی بوده که سپاه در قالب این قرارگاه دنبال کرده است.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت شناسایی و پلمپ انبار احتکار کالاهای اساسی از قبیل حبوبات، قند، شکر و رُب به میزان ۱۵ تُن را دومین عملیات مجموعه سربازان گمنام سپاه ناحیه مرکزی رشت در قالب قرارگاه مذکور عنوان کرد و افزود: شناسایی و پلمپ یک واحد مسکونی که اقدام به احتکار کالاهای اساسی به مقدار ۱۰ تُن با ارزش ۵ میلیارد ریال کرده بودند جزو دیگر اقدامات است.

قاسمی اظهار داشت: شناسایی و پلمپ یک انبار احتکار روغن و برخی کالاهای اساسی به ارزش یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال در واقع چهارمین عملیات سربازان گمنام امام زمان(عج) سپاه ناحیه رشت در راستای مقابله با احتکار کالا و آرامش بازار بوده است.

وی افزود: یک انبار بزرگ شامل کالاهای اساسی و مایحتاج اولیه و عمومی که به‌صورت غیرمجاز و بدون کسب مجوز قانونی در شرایط نامناسب اقدام به احتکار و دِپوی کالاهای اساسی شده بود نیز به ارزش تقریبی ۱۵ میلیارد ریال شناسایی کشف و پلمپ شد.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت خاطرنشان کرد: در این مدت گشت‌های مشترکی با همکاری سپاه رشت، بازرسان سازمان صمت و تعزیرات حکومتی به تعداد ۵۲ مورد در خصوص شناسایی تخلفات پخش آرد و نان در سطح شهر رشت با هماهنگی مراجع قضایی جهت رسیدگی به تخلفات و رانت‌ها انجام شده است.

قاسمی از گشت‌های مشترک دیگری با بازرسان اداره صمت و تعزیرات حکومتی به تعداد ۱۳۷ مورد در خصوص ثبت انبارداری و مشخص کردن میزان موجودی کالاهای اساسی خبر داد و گفت: تمامی تخلفاتی که در این حوزه‌ها انجام شده به مراجع قضایی ارجاع داده شدند و انبارها هم پلمپ شد.

وی بیان کرد: سربازان گمنام امام زمان(عج) در سپاه ناحیه مرکزی رشت این آمادگی را دارند که همچنان گزارشات مردمی را پیگیری کنند و شهروندان اگر اطلاعاتی از کالاها در انبارهای غیرمجاز و در منازل به‌صورت احتکاری مشاهده کردند با تماس تلفنی ۱۱۴ به مجموعه سپاه اطلاع‌رسانی کنند.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با بیان اینکه سپاه خادم و خدمتگزار مردم و در کنار مردم است تصریح کرد: ما مشکلات مردم را مشکل خود می‌دانیم و به عده‌ای که به‌دنبال سودجویی و منافع شخصی هستند اجازه نمی‌دهیم که به اقتصاد، نظام و انقلاب اسلامی ضربه بزنند.

قاسمی یکی از وظایف اساسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج را حفظ دستاوردهای انقلاب عنوان کرد و گفت: هرکس که با احتکار کالا یا ادبیات خاص خویش بخواهد برای مردم مشکل ایجاد کند بداند که سپاه در مقابل آنان کوتاه نخواهد آمد و بسیج در کنار مردم است و مردم را ولی‌نعمت خود می‌داند.

وی برخی برنامه‌ها که در هفته بسیج در سطح پایگاه‌های مقاومت، حوزه‌های مقاومت بسیج و رده‌های اقشاری برگزار شد را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ بسته‌ معیشتی هفته بسیج برای توزیع بین نیازمندان در اختیار حوزه‌های مقاومت و پایگاه‌های مقاومت در سطح شهر رشت گذاشته شد.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت افتتاح ۱۵ پایگاه مقاومت بسیج و ۱۰ واحد مسکن محرومان تحت پوشش کمیته امداد امام‌ خمینی(ره) را جزو دیگر برنامه‌های اجرا شده سپاه ناحیه مرکزی رشت در هفته بسیج اعلام کرد و گفت: تا امروز حدود ۲۵ هزار کارت خرید کالا و ۶۵۵ هزار ماسک در اختیار افراد گذاشته شد.

قاسمی افزود: توزیع محصولات ضدعفونی بهداشتی به میزان ۲ هزار و ۲۵۰ لیتر، توزیع بسته‌های بهداشتی و ضدعفونی به میزان ۴ هزار ۲۵۰ بسته، تهیه غذاهای گرم در مناسبت‌های مختلف به میزان ۷ هزار و ۵۵۰ پُرس غذای گرم، توزیع ۶ هزار و ۷۰۰ و ۲ هزار و ۲۰۰ بسته گوشت قربانی جزو دیگر اقدامات سپاه ناحیه مرکزی رشت است.

وی مردمی کردن اقتصاد، استفاده از ظرفیت‌های دانش‌بنیانی را جزو مهم‌ترین راه‌حل‌های برطرف شدن مشکلات دانست و تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند استفاده از یک مجموعه جوان، دانا، مومن و مسلط بر دانش‌های اقتصادی می‌تواند موانع و مشکلات را برطرف کند.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت گفت: اینکه کسی مشکلات اقتصادی را صرفاً ناشی از تحریم بداند صحیح نیست و یک تحلیل اشتباه است و این تحلیل هرازگاهی از کلام و قلم عده‌ای بیان می‌شود و برخی غفلت‌زدگان داخلی نیز آن را در جامعه صادر می‌کنند تا ذهن‌ها و افکار جامعه ما را تغییر دهند که منشأ آن، کانون‌های فکری و توطئه‌های خارجی است.

قاسمی بیان کرد: این کانون‌های خارجی با زبان‌ها و ادبیات‌های خاص آن را به جامعه ما تحمیل می‌کنند که تصمیم‌سازان، تصمیم‌گیران و افکار عمومی کشور دچار اشتباه شوند اما ما باید نسبت به اهداف دشمن هوشیار باشیم.

انتهای پیام/تسنیم

درباره ی hamid asghary attar

@ hamid_asghari

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A