آموزش وردپرس

Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/andish23/public_html/wp-content/themes/my-sahifa-b/header.php on line 246

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/guncel-haber-footer.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/andish23/public_html/wp-content/themes/my-sahifa-b/header.php on line 246
خانه / اجتماعی / ضرورت بهره‌گیری از عوامل و مؤلفه‌های تسهیل‌کننده در مسیر سرمایه‌گذاری
نماینده عالی دولت در استان گیلان؛

ضرورت بهره‌گیری از عوامل و مؤلفه‌های تسهیل‌کننده در مسیر سرمایه‌گذاری

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گیلداد، ارسلان زارع در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با بیان اینکه ابتکارات نوآورانه متناسب با شرایط روز محیط کسب‌وکار و کارآفرینی بسیار مؤثر است، اظهار داشت: آماده‌سازی افکار عمومی ازجمله خانواده‌ها به‌ویژه کودکان و نوجوانان به‌عنوان آینده‌سازان کشور اثرگذار است.

وی با تأکید بر ضرورت بهره‌گیری از عوامل و مؤلفه‌های تسهیل‌کننده در مسیر سرمایه‌گذاری گفت: وضع قوانین متناسب با کسب‌وکار دیجیتال و الکترونیک در جمهوری اسلامی ایران نیز مؤثر است.

استاندار گیلان با اشاره به اصلی‌ترین شاخص‌های کسب‌وکار افزود: فرآیندهای تأسیس بنگاه اقتصادی، اخذ پروانه، چگونگی به‌کارگیری نیروی انسانی و سازوکار ثبت مالکیت و دریافت تسهیلات اصلی‌ترین شاخص‌های بهبود فضای کسب‌وکار محسوب می‌شود.

زارع با تأکید بر پیشگامی گیلان در الکترونیکی کردن فرآیندهای اداری و روان‌سازی امور متناسب با شرایط موجود، بیان کرد: شیوع ویروس کرونا اگرچه دشواری‌های بسیاری را به دنبال داشته اما منجر به افزایش الکترونیکی شدن فعالیت‌ها شد.

وی با بیان اینکه اتاق بازرگانی می‌تواند در الکترونیکی کردن امور مرتبط پیشرو باشد، گفت: شناسایی و حذف قوانین و مقررات مزاحم برای بهره‌مندی بیشتر از ظرفیت ارزشمند بخش خصوصی مورد تأکید است.

استاندار گیلان عدم استفاده مطلوب از پنجره واحد در حوزه سرمایه‌گذاری را یکی از گلایه‌های موجود در سطح کشور عنوان کرد و افزود: از این بستر می‌توانیم شرایط بهتر و مطلوب‌تری را پیش‌روی فعالان بخش خصوصی قرار دهیم.

زارع فعالیت بدون وقفه صادرات باوجود شرایط کرونایی در گمرک و بنادر انزلی، آستارا و کاسپین در سال گذشته را نقطه قوت فعالان بخش خصوصی، تجار و بازرگانان گیلانی دانست و بیان کرد: این موضوع در نگاه مسؤولان ملی بسیار موردتوجه قرار گرفت و بایستی در برنامه‌ریزی‌های سال جاری که شرایط بهتری نسبت به سال گذشته داریم، مدنظر باشد.

وی با تأکید بر لزوم تحقق هدف‌گذاری ۶۰۰ میلیون دلاری صادرات غیرنفتی گیلان در سال جاری گفت: تاکنون افزون بر ۵۰۰ میلیون دلار صادرات محقق شده و هدف‌گذاری صورت گرفته در مدت باقیمانده تا پایان سال، دست‌یافتنی است.

انتهای پیام/*

درباره ی hamid asghary attar

@ hamid_asghari

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A