آموزش وردپرس

Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/andish23/public_html/wp-content/themes/my-sahifa-b/header.php on line 246

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/guncel-haber-footer.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/andish23/public_html/wp-content/themes/my-sahifa-b/header.php on line 246
خانه / اجتماعی / بسیج به میدان نظامی محدود نمی‌شود
جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در امور اقشار بسیج؛

بسیج به میدان نظامی محدود نمی‌شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گیلداد، سرهنگ پاسدار حسن حبیبی در گفت‌وگویی اظهار داشت: حوادث پر التهاب ماه‌های ابتدایی انقلاب اسلامی ضرورت تشکیل بسیج همگانی مردم برای دفاع از امنیت کشور در برابر ناآرامی‌های ایجاد شده توسط دشمنان را ایجاد کرده و شرایط دفاع همه جانبه از انقلاب اسلامی را بیش ‌از پیش مهیا کرده بود.

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در امور اقشار بسیج افزود: در چنین شرایطی در ۵ آذر سال ۵۸ بسیج به فرمان امام خمینی (ره) تشکیل شد و امام خمینی (ره) در تشریح ضرورت تشکیل بسیج فرمودند تشکیل بسیج در نظام جمهوری اسلامی ایران یقیناً از برکات خداوند بوده که بر ملت ایران و انقلاب اسلامی ایران ارزانی شد.

حبیبی ابراز داشت: در حوادث گوناگونی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی رخ داد نهادها و گروه‌هایی با ایثار و شهادت طلبی کشور و انقلاب اسلامی را در برابر ناآرامی‌ها بیمه کردند که مصداق این امر در ۸ سال جنگ تحمیلی به وضوح مشخص است.

جانشین فرمانده سپاه استان گیلان در امور اقشار بسیج با بیان اینکه نظام اسلامی به نیروهای وفادار مانند بسیج متکی است، خاطرنشان کرد: نقش نیروهای مردمی و بسیج در حوادث و ناگواری‌ها مانند جنگ تحمیلی، فتنه سال ۸۸ و در حال حاضر مقابله با شیوع بیماری کرونا و موارد دیگر تعیین‌کننده و اثرگذار بوده است.

 چه کسانی در زمره خانواده بسیج جای دارند؟ 

وی با بیان اینکه هر کسی که دغدغه آینده کشور، آینده جمهوری اسلامی ایران و دنیای اسلام را دارد در خانواده بسیج جای دارد گفت: کسی که برای استقلال و آزادی ملت خود اهمیت و ارزش والایی قائل بوده و به‌دنبال بیزاری از غرب است نیز از خانواده بسیج است.

حبیبی با بیان اینکه تمامی انسان‌های مومن، آگاه، متعهد و آماده برای خدمت به ملت و مردم جز خانواده بسیج به حساب می‌آیند اظهار داشت: فردی که هم و غم شکل‌گیری وحدت در جهان اسلام را داشته و در جهت تحقق این اهداف قدم بر می‌دارد یک بسیجی است.

بسیج در چه عرصه‌هایی ورود پیدا می‌کند؟ 

وی با اشاره به اینکه عرصه ورود بسیج تنها به میدان آوردن مردم در زمان حمله به مرزهای یک کشور نیست بلکه این تنها یکی از عرصه‌های ورود بسیج است گفت: زمانی که هویت سیاسی و ملی یک ملت مورد تعرض قرار گرفته و یا به فرهنگ، اعتقادات و باورهای ریشه‌دار یک ملت اهانت می‌شود آن زمان عرصه ورود بسیج است.

جانشین فرمانده سپاه استان گیلان در امور اقشار بسیج خاطرنشان کرد: زمانی که نسل برگزیده یک ملت احساس عقب ماندگی از قافله علم را داشته باشد آن زمان عرصه به میدان آمدن و اقدام از سوی بسیج است.

وی با اشاره به اینکه یکی از عرصه‌های دستاوردهای کشورهای توسعه یافته و قدرتمند پیشرفت در حوزه علم و فناوری است گفت: ضرورت علم و فناوری امری بدیهی بوده و خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر علم و فناوری به دستاوردهای خوبی در زمینه هسته‌ای و سایر عرصه‌ها رسیده است.

جانشین فرمانده سپاه استان گیلان در امور اقشار بسیج با بیان اینکه با رویکرد علمی می‌توان در آینده بر همه مشکلات جامعه غالب شد تصریح کرد: در راستای پیشرفت کشور گفتمان قالب جامعه باید علمی بوده و همه دستگاه‌ها باید فعالیت‌های خود را بر محور علم بنا نهند.

حبیبی ابراز داشت: همچنین آن زمان که احساس شود پایه‌های یک زندگی عادلانه و مطلوب در کشور برای ترمیم به تلاش نیاز دارد عرصه به میدان آمدن بسیج است.

وی یا بیان اینکه روشنگری‌ها و آگاهی بخشی در زمینه سواد رسانه یکی از رویکردهای بسیج است افزود: زمانی که جبهه‌های فرهنگی و فکری دنیا با ابزار فوق مدرن برای تسخیر ملت‌ها اقدام می‌کنند تا ملتی را از ریشه‌های فرهنگی و اصالت خود دور سازند هنگام به میدان آمدن بسیج است.

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در امور اقشار بسیج خاطرنشان کرد: لازم به ذکر است که انجام تمامی موارد مذکور انسان‌هایی را می‌طلبد که با بصیرت بتوانند نیازهای موجود را شناسایی کنند.

حبیبی گفت: بسیج تنها به میدان نظامی و میدان جنگ محدود نبوده و با لطف و عنایت خداوند توانسته در بسیاری از عرصه‌ها یاریگر ملت باشد و با قدرتی که از خود به نمایش گذاشته حتی دیر باور‌ترین افراد نیز به توانایی ملت ایران ایمان آورده‌اند.

در گام دوم انقلاب بسیج چه وظایفی دارد؟ 

وی با بیان اینکه بسیج باید در گام دوم انقلاب وظایف خود را نسبت به انقلاب اسلامی مشخص کند افزود: امام خمینی (ره) در ۲ آذر سال ۶۷ در زمان تشکیل بسیج دانشجویان و طلاب فرمودند دانشجویان علوم مختلف و طلاب باید با تمام توان خود در جهت دفاع از انقلاب اسلامی در مراکز مذکور اقدام کنند.

جانشین فرمانده سپاه استان گیلان در امور اقشار بسیج با اشاره به فرمایشات امام خمینی (ره) ابراز داشت: بسیجیان باید در این ۲ مرکز پاسدار اصول تغییر ناپذیر نه شرقی باشند کما اینکه از فرمایشات امام خواسته‌هایی اعم از حمایت از شعارهای جهانی انقلاب اسلامی استنباط می‌شود.

حبیبی تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران پرچم معنویت و اخلاق را در عالم برافراشت و این امر نیز بدون حرکت، همدلی و اقتدار مردم میسر نبوده و لذا امام خمینی (ره) نیز فرمودند با اقتدار علمی و عملی می‌توانیم پرچم جمهوری اسلامی ایران را در جهان به اهتزار درآوریم.

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در امور اقشار بسیج خاطرنشان کرد: امروز در تریبون‌های عظیم جهانی و بین‌المللی از عدالت و مظلومیت برخی از ملت‌ها سخن به میان می‌آوریم که این از برکات نظام جمهوری اسلامی است.

حبیبی عنوان داشت: در این راستا شهدایی مانند سردار حاج قاسم سلیمانی منادی صلح در جهان بوده و در جهت توانمندسازی مردم در مقابل استقلال خود شهر به شهر می‌رفتند و از این رو نقش شایانی در بیداری جهان اسلام ایفا کردند.

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در امور اقشار بسیج تصریح کرد: حضور مردم و بسیج حقیقی دل‌ها و جان‌ها می‌تواند پشتوانه حرکت عظیم جهانی باشد که این مسئولیت عظیم بسیج در گام دوم انقلاب است.

انتهای پیام/تسنیم

درباره ی hamid asghary attar

@ hamid_asghari

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A