۱۳ شهرستان گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند!
۱۳ شهرستان گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند!

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: بر اساس آخرین رنگ بندی کرونایی ۱۳ شهرستان گیلان قرمز و چهار شهرستان در وضعیت نارنجی قرار دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گیلداد، آبتین حیدرزاده در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اعلام آخرین وضعیت رنگ بندی شهرهای کشور از سوی وزارت بهداشت، اظهار داشت: متأسفانه همانطور که پیش بینی شده بود شرایط استان گیلان نیز سخت‌تر از گذشته است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه طی هشت ماه گذشته گیلان شهر قرمزی نداشت، افزود: امروز تعداد شهرهای قرمز در استان گیلان ۱۳ شهرستان رسیده که این نشان از وضعیت بد استان دارد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر شهرهای رشت، صومعه سرا، فومن، آستارا، رودسر، لنگرود، رودبار، آستانه اشرفیه، لاهیجان، خمام، بندر انزلی، املش و تالش در شرایط قرمز کرونایی به سر می‌برند.

حیدرزاده با بیان اینکه استان گیلان شهرستانی با وضعیت آبی ندارد، ادامه داد: چهار شهرستان سیاهکل، رضوانشهر، شفت و ماسال نیز نارنجی هستند اما آمارها نشان می‌دهند احتمال قرمز شدن این شهرها نیز طی روزهای آینده وجود دارد.

وی کاهش رعایت دستور العمل های بهداشتی، حضور مسافران، برگزاری مراسم عزا و عروسی و دورهمی ها و ترددهای غیر ضرور را از مهم‌ترین عوامل افزایش آمارهای کرونایی در استان گیلان اعلام کرد.

حیدرزاده با بیان اینکه متأسفانه در حال حاضر ۶۴۱ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های گیلان بستری هستند، ادامه داد: حال بیش از ۹۰ بیمار بد و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان تأکید کرد: تنها راهکار مقابله و کنترل ویروس کرونا رعایت دستور العمل ها و پرهیز از حضور در دورهمی ها و ترددهای غیر ضرور است.

وی همچنین به بازگشت محدودیت‌های کرونایی به استان گیلان اشاره و اظهار کرد: ستاد مدیریت و مقابله با کرونا برای کنترل ویروس کرونا تعطیلی ادارات، اماکن ورزشی و بازار را در دست اجرا دارد که اطلاع رسانی خواهد شد.

انتهای پیام/*