برخورد قاطع با جرایم انتخاباتی و کاندیداهای قانون گریز
برخورد قاطع با جرایم انتخاباتی و کاندیداهای قانون گریز

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گیلداد، احمد آقایی، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان در سومین نشست پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی گیلان که با حضور اعضای این ستاد برگزار شده است، اظهار داشت: درتلاشیم تا زمینه ایجاد یک انتخابات سالم با روحیه نشاط و حضور حداکثری مردم را […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گیلداد، احمد آقایی، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان در سومین نشست پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی گیلان که با حضور اعضای این ستاد برگزار شده است، اظهار داشت: درتلاشیم تا زمینه ایجاد یک انتخابات سالم با روحیه نشاط و حضور حداکثری مردم را در استان فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه کاندیدایی که قانون گریز باشد، قطعا تخلف و قانون گریزی ملاک رفتارش در آینده هم خواهد بود، بنایراین صلاحیت نشستن بر کرسی انتخابات شورا و مجلس را ندارد، افزود: شعبه‌های ویژه‌ای برای رسیدگی خارج از نوبت به پرونده‌های جرایم و تخلفات انتخاباتی در همه شهرستان‌ها و مرکز استان در نظر گرفته شده است.

آقایی با اشاره به اینکه دشمنان قسم خورده کشور با هزینه‌های هنگفت در تلاش اند تا با ناامید کردن مردم، مانع حضورشان در انتخابات باشند، گفت: همه داوطلبان می‌توانند در سایه سار قانون و در موقع مقرر، نسبت به تبلیغات البته با حفظ موازین و پرهیز از هرگونه بد اخلاقی و تخریب رقبا و عدم توهین به قومیت و فرهنگ، اقدام کنند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان، با بیان اینکه در پی شیوع کرونا، امکان تبلیغات جمعی کم خواهد بود، بر ضرورت استفاده از فضای مجازی البته بر اساس قوانین و دوری از تخلف و جرایم انتخاباتی تاکید کرد.

وی به نقش رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما در ایجاد روحیه نشاط، رقابت سالم و حضور حداکثری مردم اشاره و تصریح کرد: باید رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما با انعکاس اخبار و ویژه برنامه‌های انتخاباتی در برابر هجمه‌های فرهنگی دشمنان مقابله کنند.

در ادامه این نشست تخصصی احمد قنبریان، اظهار داشت: یکی از مهترین چالش‌های پیش روی، تبلیغات غیر قانونی و زودهنگام نامزد‌های انتخاباتی است، بنابراین باید با رصد فضا‌های مجازی و شبکه‌های اجتماعی دارای مجوز و بدون مجوز زمینه فضای سالم انتخابات را در استان فراهم کنیم.

سخنگوی هیات نظارت در گیلان، افزود: استفاده از امکانات و تجهیزات دولتی برای هرگونه تبلیغ نامزد‌های انتخابات جرم است و باید مجرمان برخورد خواهد شد.

همچنین اردلان نماینده استاندار و عضو ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی گیلان هم با بیان اینکه در انتخابات شورای اسلامی شهر هزار و ۷۵۹ نفر ثبت نام کرده اند، گفت: از این تعداد ۱۸۶ نفر معادل ۱۱ درصد زن و هزار و ۵۷۳ نر معادل ۸۹ درصد مرد هستند.

وی با بیان اینکه سن ثبت نامی‌های افراد بین ۳۰ سال تا بالای ۷۵ سال هستند، افزود: در انتخابات میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در آستانه اشرفیه هم ۴۵ نفر ثبت نام کردند.

انتهای پیام/