آمادگی جهت جمع‌آوری نذورات قربانی مردم ‌در گیلان
آمادگی جهت جمع‌آوری نذورات قربانی مردم ‌در گیلان

اهرابی گفت: مردم نیکوکار استان امسال نیز همانند سال‌های گذشته می توانند در عید سعید قربان نذورات خود را برای کمک به نیازمندان به کمیته امداد اهداء کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گیلداد، عباس اهرابی ضمن قدردانی از کمک‌های بی‌منت مردم در مناسبت‌های مختلف سال به نیازمندان، اظهار داشت: مردم نیکوکار استان امسال نیز همانند سال‌های گذشته در عید سعید قربان نذورات خود را برای کمک به نیازمندان به کمیته امداد اهداء می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان، با بیان اینکه کمیته امداد امام خمینی(ره) گیلان آمادگی دارد علاوه بر جمع‌آوری نذورات غیر نقدی مردم شامل گوسفند زنده و گوشت گرم، نذورات نقدی آن‌ها را نیز دریافت کند، افزود: پس از دریافت نذورات نقدی به نیابت از خیرین، وجوهات جمع آوری شده جهت خرید گوسفند و ذبح و توزیع گوشت قربانی بین نیازمندان در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام می‌شود.

اهرابی با اشاره به فعالیت 250 مرکز نیکوکاری در استان، خاطر نشان کرد: پایگاه‌های مستقر در مراکز نیکوکاری در سطح محله‌ها و مساجد هم آماده دریافت نذورات قربانی مردم و توزیع آن بین نیازمندان همان محله می‌باشد.

وی ادامه داد: مردم نیکوکار گیلان همچنین می‌توانند با شماره‌گیری #۰۱۳۸۸۷۷ کمک‌های نقدی خود را برای خرید و ذبح گوسفند از طریق تلفن همراه به نیازمندان و ایتام اهداء کنند و یا نذورات خود را به شماره‌ حساب 6037991899957678 نزد بانک ملی واریز کنند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان اضافه کرد: ایتام و زنان سرپرست خانوار و همچنین مددجویان مبتلا به سوءتغذیه در اولویت دریافت نذورات قربانی امسال قرار دارند.

اهرابی با بیان اینکه به دلیل شیوع بیماری کرونا ذبح قربانی در کشتارگاه ها با رعایت پروتکل های بهداشتی صورت خواهد گرفت، افزود: مراحل انتقال به کشتارگاه نیز کاملاً براساس قواعد بهداشتی مراکز بهداشت انجام می گردد.

وی با اشاره به اینکه امسال به دلیل بیماری کرونا، در دفاتر کمیته امداد سراسر استان توزیع مستقیم گوشت نخواهیم داشت، تصریح کرد: گوشت قربانی با رعایت بهداشت کامل توسط خیرین و همکاران کمیته امداد پس از بسته بندی و با رعایت تکریم، بین نیازمندان از قبل شناسایی شده به درب منزل آنها تحویل داده خواهد شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان در پایان خاطرنشان کرد: سال گذشته بیش از 7 میلیارد تومان کمک روز عید سعید قربان توسط کمیته امداد امام(ره) و مراکز نیکوکاری و خیریه های همسو در استان جمع‌آوری شد که پیش‌بینی می‌شود امسال حداقل 80% درصد این درآمد با مشارکت خیران افزایش یابد.

انتهای پیام/*