اقدام کارگروه‌های تخصصی جهادی جهت احیای صنایع نیمه‌فعال در گیلان
اقدام کارگروه‌های تخصصی جهادی جهت احیای صنایع نیمه‌فعال در گیلان

عابدی محزون گفت: 10 کارگروه تخصصی جهادی جهت احیای صنایع نیمه‌فعال و پایش شده در گیلان فعالیت می‌کنند.

محمدرضا عابدی محزون در گفت‌وگو با خبرنگار گیلداد، اظهار داشت: سازمان بسیج مهندسین صنعتی گیلان سال 1396 اقدام به تأسیس کلینیک تخصصی صنعت با هدف پایش، عارضه‌یابی و احیای صنایع راکد و نیمه فعال گیلان، ارائه خدمات مشاوره، مطالعات امکان‌سنجی کرد.

مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعتی سپاه گیلان با اشاره به دیگر اهداف تأسیس این کلینیک نظیر آموزش در حوزه مهندسی صنایع، مدیریت، انرژی و استقرار سیستم‌های مدیریتی و کمک به حل مشکلات سازمان‌ها و صنایع استان و شرکت‌های صنعتی افزود: این امر با همکاری نخبگان صنعتی، اساتید برجسته دانشگاهی استان و اعضای این سازمان انجام شد.

وی با بیان اهداف بنیادین موسسان کلینیک تخصصی صنعت عنوان کرد: هدف بنیادین مؤسسان این کلینیک، کمک به رفع معضلات و حل مسائل و مشکلات صنایع و سازمان‌های استان، احیای صنایع راکد و نیمه‌فعال و همچنین ایجاد و تثبیت اشتغال برای جوانان این استان است.

مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعتی سپاه استان گیلان با اشاره به عوامل مؤثر در افزایش کیفیت خدمات در این کلینیک خاطرنشان کرد: در ارائه کلیه خدمات، همواره میزان اثربخشی خدمات ارائه شده در دستیابی به هدف فوق مدنظر بوده و همین عامل باعث افزایش کیفیت خدمات شده است.

عابدی محزون با بیان اینکه کلینیک صنعتی بسیج مهندسین از واحدهای فناور و در پارک علم و فناوری گیلان مستقر است گفت: این کلینیک به واحدهای مستقر در پارک علم و فناوری جهت افزایش بهره‌وری این شرکت‌ها مشاره‌های تخصصی رایگان ارائه می‌دهد و از بهترین مشاوران حوزه کسب و کار است.

وی با اشاره به تفاهم‌نامه بین سازمان بسیج مهندسین صنعتی گیلان و سازمان صمت استان افزود: کلینیک صنعتی سازمان بسیج مهندسین در راستای افزایش بهره‌وری، ایجاد اشتغال، افزایش ظرفیت تولید صنایع و احیای واحدهای صنعتی راکد و نیمه‌فعال برای واحدهای صنعتی و سرمایه‌گذاران بخش صنعت استان مشاوره‌های رایگان کسب و کار ارائه می‌کند.

مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعتی سپاه استان گیلان با بیان اینکه این کلینیک به‌عنوان موسس و مدیر انجمن صنفی مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی استان گیلان است گفت: همچنین کلینیک صنعتی سازمان بسیج مهندسین از موسسان و مدیران اصلی کانون ملی مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی در وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی کشور است.

عابدی محزون خاطرنشان کرد: از اهداف بزرگ کانون ملی مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی در وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، ایجاد فرهنگ کارآفرینی و افزایش بهره‌وری، افزایش خودباوری و کمک در شکل‌گیری جامعه و کسب و کارهای پویا در راستای رفع معضلات کشور در زمینه تولید و اشتغال است.

وی با بیان اینکه از دیگر فعالیت‌های کلینیک مذکور می‌توان تشکیل کلینیک کسب و کار شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان را نام برد افزود: مدیریت این بخش بر عهده مدیر کلینیک این سازمان است که یکی از بازوان اصلی صنایع کوچک استان جهت احیای صنایع راکد و نیمه‌فعال استان در کنار کلینیک سازمان بسیج مهندسین صنعتی گیلان است.

مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعتی سپاه استان گیلان تصریح کرد: در راستای افزایش توانمندی‌های جوانان استان گیلان و ایجاد انگیزه در آن‌ها رایزنی‌هایی بین سازمان بسیج مهندسین صنعتی سپاه استان گیلان و مدیرکل سازمان ورزش و جوانان استان انجام شد.

وی با بیان اینکه مقرر شد یک سازمان مردم نهاد با حضور جوانان بسیجی متخصص جهت هدایت شغلی و ارائه خدمات مشاوره برای کسب و کارهای نوپا و فعالیت‌های کارآفرینی جوانان استان گیلان تشکیل شود گفت: تشکیل این سازمان در نهایت منجر به ایجاد کسب و کارهای پایدار توسط جوانان گیلانی و افزایش اشتغال و خودباوری در استان می‌شود.

عابدی محزون از پای‌کار آمدن گروه‌های جهادی برای رفع مشکلات صنعتی در گیلان خبر داد و افزود: سازمان بسیج مهندسین صنعتی گیلان اقدام به تأسیس 12 گروه جهادی(5 گروه در رشت، 2 گروه در غرب استان با محوریت آستارا و تالش، 2 گروه در شرق استان با محوریت لاهیجان و لنگرود و یک گروه جهادی در انزلی و یک گروه جهادی در رودبار) کرده است.

مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعتی سپاه گیلان خاطرنشان کرد: گروه‌های جهادی مذکور اقدام به پایش و عارضه‌یابی واحدهای راکد و نیمه‌فعال استان می‌کنند و 10 کارگروه تخصصی نیز جهت تعریف پروژه‌های بهبود و احیای صنایع پایش شده در استان فعال هستند.

انتهای پیام/*