بستری 115 نفر بیمار مبتلا به کرونا تنها در 24 ساعت
بستری 115 نفر بیمار مبتلا به کرونا تنها در 24 ساعت

حیدرزاده گفت: در 24 ساعت گذشته بیش از 115 نفر در گیلان بستری شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گیلداد، آبتین حیدرزاده در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین آمار کرونایی در گیلان اظهار داشت: در 24 ساعت گذشته بیش از 115 نفر در گیلان بستری شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از بستری بیش از 532 بیمار کرونایی در گیلان خبر داد و افزود: یکی از دلایل این افزایش آمار در گیلان شیوع کرونای دلتا و همراه شدن آن با ویروس کرونای انگلیسی و کرونای چینی است.

وی دلیل دیگر افزایش مبتلایان کرونایی در گیلان را عادی‌انگاری در جامعه دانست و خاطرنشان کرد: در گونه‌های جدید کرونا همه سنین با این ویروس درگیر می‌شوند و متأسفانه منجر به مرگ نیز می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از فوت 3 مبتلا به کرونا در 24 ساعت گذشته در گیلان خبر داد و گفت: برای بالا بردن میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید همه دست به دست هم دهیم.

وی افزود: در همه سازمان‌ها، اصناف، ادارات و در بین مردم باید پروتکل‌ها رعایت شود و بپذیریم که ماسک زدن، رعایت فاصله فیزیکی و عدم حضور در تجمعات است که می‌تواند ما را نسبت به کرونا ایمن کند.

حیدرزاده تصریح کرد: اگر واکسیناسیون نیز به 70 درصد جامعه تزریق و تکرار نشود نمی‌تواند ایمنی 100 درصدی مقابل کرونا ایجاد کند پس باید پروتکل‌ها را به طور کامل رعایت کنیم.

وی با بیان اینکه در شهرستان لنگرود رعایت پروتکل‌های بهداشتی بالاتر از میانگین کشوری است گفت: این هفته میانگین کشوری نیز به 50 درصد کاهش یافت و این میزان در برخی از شهرهای گیلان از 50 درصد نیز کمتر است.

حیدرزاده با بیان اینکه در برخی از شهرستان‌های گیلان رعایت پروتکل‌های بهداشتی به زیر 30 درصد رسید ابراز داشت: تقاضای ما همکاری همه مردم برای بالا بردن میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان گیلان است.

انتهای پیام/