نسل جوان برای ثبت حقایق پای کار بیایند
نسل جوان برای ثبت حقایق پای کار بیایند

مصطفی‌پور گفت: در فضای مجازی کم و بیش شاهد تحریف موضوعات دفاع مقدس هستیم از این رو نسلی که خود دفاع مقدس را شکل داده باید پای‌کار بیاید، حقایق را بنگارد و ماندگار کند.

سرهنگ پاسدار حسین مصطفی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار گیلداد، با بیان اینکه متولیان فرهنگی آن‌طور که باید حق دفاع مقدس را ادا نکردند اظهار داشت: مقام معظم رهبری می‌فرمایند دفاع مقدس یک گنج است و هر کس با هر سلیقه‌ای می‌تواند از این گنجینه، گوهرهای ناب را برداشت کند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان گفت: وقتی مقام معظم رهبری می‌فرمایند در حوزه دفاع مقدس می‌‌توانید چند برابر کار کنید یعنی خیلی از کارها هنوز انجام نشده است؛ متولیان فرهنگی باید در حوزه دفاع مقدس به فرموده مقام معظم رهبری تلاش خود را صد برابر کنند.

وی با اشاره به نقش رسانه‌ها در ترویج فرهنگ دفاع مقدس عنوان کرد: تلاش اکثر رسانه‌ها و مراجعات آن‌ها برای تولید محتوا را بیشتر در مناسبت‌هایی مانند هفته بسیج، هفته دفاع مقدس، و یا سوم خرداد شاهد هستیم لذا پرداختن به موضوعات دفاع مقدس در رسانه‌ها جای کار بیشتری دارد.

مصطفی‌پور انتظار اصلی از رسانه‌ها را مطالبه‌گری در حوزه دفاع مقدس دانست و تصریح کرد: رسانه‌ها می‌توانند جریان مطالبه‌گری در حوزه فرهنگ دفاع مقدس و اقدامات انجام شده در این زمینه را افزایش دهند و آن را در جامعه نهادینه کنند.

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری گفت: ایشان می‌فرمایند اگر می‌خواهیم فرهنگمان درست باشد باید فرهنگ ناب دفاع مقدس را پیاده کنیم؛ انتظار اصلی ما از رسانه‌ها مطالبه‌گری در حوزه دفاع مقدس است و باید آن را از متولیان فرهنگی مطالبه کنند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان درباره تشکیل رشته ادبیات پایداری در دانشگاه‌های استان گیلان افزود: راه‌اندازی این گروه، یکی از مطالبات اساتید و دانشجویان به‌ویژه در سطح تحصیلات تکمیلی بوده و این رویکرد در حال تقویت است.

وی با اشاره به برگزاری همایش‌های ادبیات پایداری در گیلان خاطرنشان کرد: همایش استانی «ادبیات پایداری» خردادماه امسال در دانشگاه آزاد رشت با حمایت خوب آقای دوستار ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان و همکاری دانشگاه فرهنگیان برگزار و مقالات خوبی دریافت شد.

مصطفی‌پور ابراز داشت: در اسفندماه امسال در سطح ملی همایش «ادبیات پایداری» در گرایش‌های مختلف در دانشگاه گیلان برگزار می‌شود و با همکاری مدیریت دانشگاه گیلان و برخی از اساتید این دانشگاه پیگیر برگزاری این همایش هستیم.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان اظهار داشت: تشکیل رشته ادبیات پایداری سبب تربیت نسلی می‌شود که می‌تواند به صورت علمی و کارشناسانه، حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس را در آینده دنبال کند و به نسل آینده انتقال دهد.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه انتقال ارزش‌های دفاع مقدس عنوان کرد: مقام معظم رهبری همواره بر انتقال آرمان‌ها و ارزش‌های دفاع مقدس تأکید دارند و تحریف دفاع مقدس و موضوعات آن یکی از دغدغه‌هایشان است.

مصطفی‌پور گفت: اگر موضوعات دفاع مقدس خوب و علمی نگاشته نشود با گذشت زمان تحریف می‌شود کما اینکه اکنون نیز کم و بیش در فضای مجازی شاهد تحریف دفاع مقدس و عملیات‌های آن هستیم و این تحریف‌ها بر ذهن و افکار جوانان ما رسوخ می‌کند.

وی تصریح کرد: این موضوع یک هشدار است و نسل جوان که خود دفاع مقدس را شکل داده اکنون باید پای کار بیاید و حقایق واقعی دفاع مقدس را نگاشته و ماندگار کند تا کسی نتواند در آینده آن را تحریف کرده و طرح نادرستی از آن را ارائه کند.

انتهای پیام/