مددجویان شهرستان رشت از وام خوداشتغالی بهره‌مند می‌شوند
مددجویان شهرستان رشت از وام خوداشتغالی بهره‌مند می‌شوند

فلاح گفت: براساس تفاهم‌نامه بسیج سازندگی سپاه ناحیه مرکزی رشت با کمیته امداد مددجویان واجد شرایط از وام خوداشتغالی بهره‌مند می‌شوند.

علیرضا فلاح در گفت‌وگو با خبرنگار گیلداد، از انعقاد تفاهم‌نامه‌ با کمیته امداد برای اعطای وام خوداشتغالی خبر‌ داد و اظهار داشت: براساس این تفاهم‌نامه برای هر منطقه 15 میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات تعریف شده است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه مرکزی رشت تصریح کرد: به این ترتیب برای هر یک از مناطق یک، دو و سه شهرستان رشت مبلغ 15 میلیارد و 500 میلیون ریال وام خوداشتغالی به افراد واجد شرایط تعلق می‌گیرد.

فلاح از آغاز مرحله جدید پروژه مسکن محرومان در رشت خبر داد و عنوان داشت: مرحله جدید مسکن محرومان در رشت آغاز شده و اکنون در حال شناسایی مددجویان برای ساخت مسکن محرومان برای آن‌ها هستیم.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه مرکزی رشت خاطرنشان کرد: از این رو تحقیقات میدانی برای شناسایی و ارزیابی جهت ساخت مسکن محرومان در شهرستان رشت را از دو هفته گذشته آغاز کردیم.

فلاح درباره وضعیت مسکن محرومان مربوط به سال گذشته در شهرستان رشت بیان کرد: تعداد اندکی از مسکن محرومان مربوط به سال گذشته باقی مانده است که آن نیز تنها از لحاظ انشعابات گاز و موارد این‌چنینی تکمیل نشده است.

وی درباره فعالیت قرارگاه جوادالائمه(ع) در حوزه حل مشکل آب شرب در مناطق آسیب‌پذیر رشت گفت: در جهت حل مشکلات آب شرب در محلات کم‌برخوردار، کمیته بهداشت این قرارگاه روسای ادارات بهداشت و آب و فاضلاب را پای‌کار آورده است.

فلاح با بیان اینکه در جهت ایجاد بازارچه‌های محلی جلساتی با سازمان امور مشاغل شهرداری برگزار شد ابراز داشت: در این راستا یک بازارچه محلی در یکشنبه بازار مسکن مهر با همکاری سازمان امور مشاغل شهرداری رشت، راه‌اندازی شد.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه مرکزی رشت افزود: قرار شد تا با کمک سازمان مذکور برای هر کدام از 5 منطقه رشت یک بازارچه محلی راه‌اندازی شود و اکنون در حال جانمایی زمین و مکان این بازارچه‌ها هستیم.

فلاح گفت: سعی داریم تا افرادی را که خرده‌فروش هستند و یا توان اجاره مغازه ندارند را در بازارچه‌های محلی سازماندهی کنیم و در تمام روزهای هفته در سطح شهرستان رشت یک بازارچه محلی داشته باشیم.

وی درباره اقدامات بسیج سازندگی رشت در زمینه آسفالت معابر این شهر بیان کرد: اگر قرار است سیستم فاضلاب جدیدی در منطقه‌ای نصب شود این کار باید پیش از آسفالت انجام شود بنابراین اولویت ما پروژه‌های زیرسطحی است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه مرکزی رشت خاطرنشان کرد: به همین دلیل ابتدا باید زیرساخت‌های زیرسطحی نظیر پروژه‌های آب و فاضلاب در برخی از مناطق ترمیم و یا تکمیل شود تا پس از آن بهبود وضعیت آسفالت در رشت را پیگیری کنیم.

انتهای پیام/