تامین زیرساخت‌های فرهنگی از مهم‌ترین اهداف منطقه آزاد است
تامین زیرساخت‌های فرهنگی از مهم‌ترین اهداف منطقه آزاد است

اکبری مقدم گفت: یکی از مهمترین اهداف سازمان، تامین زیرساخت‌های فرهنگی در وهله اول برای عموم مردم منطقه و سپس در استان گیلان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گیلداد، پریسا کرمی ظهر امروز در دیدار با مدیرعامل و رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی سازمان منطقه آزاد انزلی، آن را نشان دهنده توجه به مقوله مهم کتاب و کتابخوانی دانست و اظهار داشت: همکاری‌های خوب، سازنده و تعامل گسترده اداره کتابخانه‌ها و سازمان منطقه آزاد انزلی مسبوق به سابقه بوده چرا که فعالیت‌های قابل توجهی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه پیوست فرهنگی در اقدامات سازمان منطقه آزاد انزلی نشان دهنده عمق توجه مسئولان این سازمان به مقوله مهم کتاب و کتابخوانی است، افزود: استفاده از ظرفیت مهم سازمان برای رشد سرانه فضای مطالعه بسیار حائز اهمیت است و وجود دو کتابخانه سیار و امام علی(ع) لیجارکی حسن رود در محدوده منطقه آزاد انزلی و فعالیت‌های مستمر این دو مجموعه از نظر رتبه استانی مناسبی برخوردار است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان از برگزاری یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی همزمان با سراسر کشور در گیلان خبرداد و افزود: استقبال گسترده مردم در دوره های گذشته جشنواره و نیز تعامل بسیار خوب دو مجموعه کتابخانه‌ها و منطقه آزاد انزلی، فرصت بسیار خوبی برای استفاده از این تجربه موفق در دوره جدید این جشنواره ملی است.

مدیرعامل و رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد انزلی نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت گسترش کتاب و کتابخوانی در سراسر گیلان اظهار کرد: یکی از مهمترین اهداف سازمان، تامین زیرساخت‌های فرهنگی در وهله اول برای عموم مردم منطقه و سپس در استان گیلان است.

علی اوسط اکبری مقدم با تاکید بر تجربه خود در دوره مدیریت سازمان نوسازی و تجهیز مدارس استان در ایجاد کتابخانه‌های مدارس برای نخستین بار در کشور بیان کرد: آماده هرگونه همکاری در راستای توسعه فرهنگی در استان گیلان و منطقه آنزاد انزلی هستیم، یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی نیز از درجه اهمیت بالایی در فعالیت‌های فرهنگی این سازمان تلقی می‌شود.

انتهای پیام/*