تکمیل ظرفیت بیمارستان‌های استان گیلان جهت پذیرش بیماران کرونایی
تکمیل ظرفیت بیمارستان‌های استان گیلان جهت پذیرش بیماران کرونایی

دهنادی مقدم گفت: در پیک پنجم کرونا تعداد بیماران بیش از ظرفیت بیمارستان‌های استان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گیلداد، انوش دهنادی‌مقدم شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بیش از هزار و ۴۰۰ بیمار کرونایی در حال حاضر در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه روزانه حدود ۳۵۰ الی ۴۰۰ بیمار کرونایی جدید در بیمارستان بستری می‌شوند عنوان کرد: از این تعداد وضعیت ۲۰۰ بیمار نیز وخیم بوده و در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها به سر می‌برند.

دهنادی‌مقدم ابراز داشت: در پیک پنجم کرونا که تعداد بیماران بیش از ظرفیت بیمارستان‌های استان است، مردم باید با کادر درمان همکاری کنند تا بتوانیم با کمک آن‌ها این بیماری را کنترل کنیم.

وی خاطرنشان کرد: بی‌توجهی و سهل‌انگاری نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مسافرت‌های بسیار به گیلان سبب شده تا اکنون با وضعیت کنونی مواجه باشیم و تقریباً تمام تخت‌های بیمارستانی استان گیلان تکمیل شده است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه اگر در پیک پنجم مردم توجه و همکاری لازم را نداشته باشند در ارائه خدمات درمانی با مشکل مواجه می‌شویم اظهار داشت: از همه‌ هم‌استانیان تقاضا داریم ما را در خدمت‌رسانی به خود یاری کنند.

انتهای پیام/