اتمام واکسیناسیون معلمان گیلان تا پایان شهریور
اتمام واکسیناسیون معلمان گیلان تا پایان شهریور

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید به صورت مجازی، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان شهریور ماه تزریق دُز دوم معلمان تکمیل شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گیلداد، محمد رحمتی شامگاه یکشنبه در گفتگوی ویژه خبری با بیان اینکه امسال ۳۸۲ هزار دانش آموز در سراسر استان تحصیل می‌کنند، اظهار داشت: بیش از ۹۰ درصد دانش آموزان تاکنون ثبت نام کرده‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان اولویت آموزش را سلامت دانش آموزان و معلمان دانست و افزود: تا زمانی که شرایط مناسب نباشد به حضور فیزیکی دانش آموزان اصرار نداریم.

وی تصریح کرد: دانش آموزان از اول مهر به صورت مجازی تحصیل خود را آغاز می‌کنند و اگر زمینه مناسب مانند واکسیناسیون به طور کامل انجام شود آموزش حضوری می‌شود.

رحمتی با اشاره به اینکه بالای ۹۰ درصد معلمان دوز اول واکسن را دریافت کردند، بیان کرد: تزریق دوز دوم واکسن معلمان آغاز شده و در تمامی شهرستان‌ها انجام می‌شود و پیش بینی می‌کنیم تا پایان شهریورماه تزریق دوز دوم معلمین پایان یابد.

وی با بیان اینکه ۸۶ درصد از دانش آموزان گیلانی در شبکه شاد احراز هویت شدند، افزود: حدود سه هزار و ۹۰۰ گوشی موبایل و تبلت سال گذشته خریداری و تحویل مدارس شد و پویش مربوطه امسال نیز تداوم دارد و از خیران و مردم دعوت می‌کنیم در این اقدام خیرخواهانه ما را همراهی کنند.

رحمتی با اشاره به اینکه دو هزار و ۹۵۲ فرهنگی در گیلان منتظر استخدام هستند، ادامه داد: این تعداد بیش از نیاز استان است و قادر به جذب همه آنها نیستیم اما می‌توانند به چند شکل دیگر با ما همکاری کنند یا به استان‌های همجوار که نیاز به معلم دارند، بروند.

انتهای پیام/*