امسال پیاده‌روی ( اربعین ) نداریم
امسال پیاده‌روی ( اربعین ) نداریم

عبدالله‌پور گفت: زوار در صورت قطعی شدن اعزام 65 هزار تومان بابت هزینه ثبت‌نام می‌پردازند امسال کاروان پیاده نداریم و اعزام‌ها هوایی و هزینه رفت و برگشت 5 میلیون تومان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گیلداد، نادر عبدالله‌پور در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار داشت: کشور عراق امسال‌ در مرحله نخست با ورود ۳۰ هزار زوار ایرانی برای شرکت در مراسم اربعین موافقت کرد.

رئیس ستاد اربعین گیلان تصریح کرد: ستاد مرکزی اربعین کشور سهمیه‌ای را به ستاد عتبات و عالیات که مسئول مواکب کشور است اختصاص داد تا ۵۰۰ موکب فعال و شناسنامه‌دار امسال به زوار ایرانی خدمات‌دهی کنند.

وی عنوان داشت: ۳۰ هزار نفر دیگر به سهمیه زوار ایرانی افزوده شد و از امروز صبح ثبت نام در سامانه سماح حج و زیارت در حال انجام است که حدود ۵۹۳ نفر تاکنون در سامانه ثبت نام کرده‌اند.

عبدالله‌پور  افزود: هر کس زودتر ثبت نام کند و شرایط اعزام را داشته باشد اعزام می‌شود شرط ثبت نام این است که باید حتماً دو دوز واکسن را تزریق کرده و ۷۲ ساعت پیش از اعزام تست پی سی آر منفی داشته باشند.

وی با بیان اینکه اولویت با افرادی است که زودتر ثبت نام کرده‌اند و این افراد اعزام می‌شوند گفت: در سهمیه نخست که ۳۰ هزار نفر بود ۲۲۰ نفر سهمیه به مواکب گیلان اختصاص یافت و مابقی در استان‌های دیگر تقسیم شد.

رئیس ستاد اربعین گیلان ابراز داشت: زوار در صورت قطعی شدن اعزام ۶۵ هزار تومان بابت هزینه ثبت‌نام می‌پردازند امسال کاروان پیاده نداریم و اعزام‌ها هوایی و هزینه رفت و برگشت ۵ میلیون تومان است.

انتهای پیام/