اولویت اشاعه فرهنگ دفاع مقدس در سطح بین‌الملل، کشورهای «محور مقاومت» است
اولویت اشاعه فرهنگ دفاع مقدس در سطح بین‌الملل، کشورهای «محور مقاومت» است

بایرامی گفت: اولویت ما جهت انتقال فرهنگ دفاع مقدس در سطح بین‌الملل کشورهای محور مقاومت است.

سرهنگ پاسدار عباس بایرامی در گفت‌وگو با خبرنگار گیلداد، اظهار داشت: دفاع مقدس وسعت بسیاری دارد از این رو نمی‌توانیم ادعا کنیم کارهای بزرگی در این حوزه انجام شده است اما مجموعه نیروهای مسلح، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس همواره بر ارتقای چند موضوع تلاش داشته‌اند.

رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس کشور با بیان اینکه ترجمه آثار خوب در حوزه دفاع مقدس و شناخت ذائقه مخاطبان خارجی در سطح منطقه‌ای و بین‌الملل با زبان‌های مختلف یکی از برنامه‌های ما است تصریح کرد: شایان ذکر است که در این بخش ترجمه خوب آثار دفاع مقدس بسیار حائز اهمیت است.

بایرامی ابراز داشت: در مجموعه‌های سپاه، ارتش، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس و انتشاراتی‌های که در حوزه دفاع مقدس فعال هستند سعی شده تا با ترجمه کتاب‌های خوب در حوزه دفاع مقدس فرهنگ غنی دفاع مقدس را در فرامرزهای ایران توسعه دهیم.

وی خاطرنشان کرد: اولویت ما برای گسترش فرهنگ دفاع مقدس ابتدا کشور‌های محور مقاومت و سپس کشورهای دیگر است از طرفی حضور در نمایشگاه‌های خارج از کشور راهبرد دوم ما برای انتقال فرهنگ دفاع مقدس در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی است که البته با توجه به شرایط کرونایی نمایشگاه خارجی در دو سال اخیر برگزار نشد.

رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس کشور بیان کرد: نمایشگاه بین‌المللی بغداد امسال برگزار شد که بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس کتاب‌های حوزه دفاع مقدس را در این نمایشگاه به نمایش گذاشت و آمار مراجعات نمایشگاه مذکور حاکی از گرایش مردم به‌ویژه مردم عراق به کتاب‌های دفاع مقدس است.

بایرامی خاطرنشان کرد: این گرایشات نشانگر وجود فرصت‌های بسیار برای جمهوری اسلامی ایران در زمینه انتقال فرهنگ دفاع مقدس است؛ بخشی دیگر از فعالیت‌های ما در بستر فضای مجازی انجام می‌شود و به سبب ارتباطات آسان‌ در این فضا تلاش داریم در فضای مجازی نیز به توسعه فرهنگ دفاع مقدس بپردازیم.

وی در مورد اقدامات انجام شده توسط بنیاد حفظ آثار در جهت دسترسی آسان آحاد مردم به تولیدات دفاع مقدس عنوان داشت: در بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سازمان مستقلی تحت عنوان سازمان فضای مجازی و امور ماهواره‌ای، تولیدات سازمان‌های دیگر را دریافت و در فضای مجازی بارگزاری می‌کند.

رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس کشور با بیان اینکه امروز دسترسی‌ به حوزه خبری و تحلیلی در زمینه دفاع مقدس توسط سایت دفاع مقدس یا خبرگزاری دفاع پرس انجام می‌شود اظهار داشت: اخبار این خبرگزاری به روز بوده و همچنین دسترسی به آن نیز آسان است.

بایرامی خاطرنشان کرد: همچنین محتوای ادبی و هنری حوزه دفاع مقدس در قالب‌های مختلف اینفوگرافی، موشن‌گرافی، تیزر کوتاه و موارد دیگر در فضای مجازی نشر داده می‌شود و در ۳۱ استان‌ بنیادها با تمام توان در تلاشند تا تولیدات ادبی خود را در فضای مجازی نشر دهند که مورد استفاده عامه به‌ویژه اهالی شعر و ادب و جوانان قرار گیرد.

انتهای پیام/