راه‌اندازی مراکز ۲۴ ساعته واکسیناسیون توسط سپاه ناحیه مرکزی رشت
راه‌اندازی مراکز ۲۴ ساعته واکسیناسیون توسط سپاه ناحیه مرکزی رشت

قاسمی گفت: مراکز ۲۴ ساعته واکسیناسیون برای سرعت‌بخشی به این امر به زودی توسط سپاه در شهر رشت راه‌اندازی می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گیلداد، سرهنگ سیداکبر قاسمی پیش از ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به خدمات‌رسانی سپاه و بسیج در دوران کرونا اظهار داشت: بسیج همواره تهدیدها را با نقش‌آفرینی خود به فرصت تبدیل کرده است.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت به ورود سپاه و بسیج برای سرعت‌بخشی در امر واکسیناسیون و افزایش مراکز تزریق واکسن در رشت با همکاری علوم پزشکی گیلان اشاره و بیان کرد: در این راستا جلسات متعددی با دانشگاه علوم پزشکی برگزار کردیم و افزایش مراکز واکسیناسیون در دستور کار قرار گرفت.

قاسمی با اشاره به انجام واکسیناسیون در ۹۱ پایگاه و ۳۱ مسجد در رشت تصریح کرد: ۳۹ پایگاه توسط سپاه ناحیه مرکزی رشت دایر شده است و به زودی چند مرکز واکسیناسیون دیگر برای سرعت‌بخشی به این امر راه‌اندازی می‌شوند که فعالیت آنها ۲۴ ساعت خواهد بود.

وی با بیان اینکه تاکنون ۳۷۰ هزار نفر از مردم رشت واکسینه شده‌اند که بخش عمده‌ای از آن مربوط به دز اول و دوم است گفت: شاهد امیدآفرینی در جامعه هستیم و به محض رسیدن واکسن‌ها به استان قطعاً تا آبان ماه، تزریق دز نخست واکسن در شهر رشت به صورت کامل انجام می‌شود.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با اشاره به مشکلات بیمارستان‌ها در پیک پنجم کرونا ابراز داشت: با توجه به حجم کار کادر درمان در پیک پنجم کرونا، بسیجیان و گروه‌های مردمی بار دیگر برای کمک به کادر درمان در بیمارستان‌های رشت حاضر شدند و خدمات بسیار شایسته‌ای در کنار کادر درمان و پرستاران انجام دادند.

قاسمی به خدمات سپاه برای رفع مشکلات معیشتی مردم اشاره و بیان کرد: سپاه همواره سعی کرده است که مشکلات معیشتی مردم به فراموشی سپرده نشود و در این ایام نیز پیک‌های موتوری توسط سپاه رشت راه‌اندازی شد و به بیماران و افراد نیازمندی که در خانه قرنطینه بودند خدمات‌رسانی شد.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت خاطرنشان کرد: در ایام محرم و صفر حدود ۱۷۰ هزار پرس غذا در رشت پخت و بین نیازمندان در سطح شهر توزیع شد و در دهه ولایت و امامت نیز ۲۶۷ گوسفند ذبح شده و گوشت‌ آن بین نیازمندان توزیع شد.

انتهای پیام/*