رکورد اقتصادی جامعه هنرمندان در سایه بی‌توجهی مسئولان
رکورد اقتصادی جامعه هنرمندان در سایه بی‌توجهی مسئولان

قمری گفت: عدم همکاری ادارات دولتی و وضعیت کرونایی مزید بر علت شده تا اکنون شاهد رکود اقتصادی در جامعه هنرمندان باشیم.

روح‌الله قمری در گفت‌وگو با خبرنگار گیلداد، با اشاره به رکود اقتصادی در جامعه هنرمندان اظهار داشت: عدم همکاری ادارات دولتی و وضعیت کرونایی در یک سال و خورده‌ای اخیر مزید بر علت شده تا هنرمندان اکنون از وضعیت اقتصادی خوبی برخوردار نباشند.

مسئول سازمان بسیج هنرمندان سپاه گیلان درباره اقدامات انجام شده در جهت ایجاد بازار فروش و کمک به اقتصاد هنرمندان افزود: یکی از اقدامات در این مجموعه برگزاری نمایشگاه‌های صنایع‌دستی برای کمک به فروش محصولات هنرمندان است که در هفته دفاع مقدس نیز این نمایشگاه در چند نقطه از گیلان برپا می‌شود.

قمری از برگزاری این نمایشگاه در رشت خبر داد و خاطرنشان کرد: همچنین نمایشگاه محصولات صنایع‌دستی هنرمندان این عرصه در صورت موافقت ستاد استانی مقابله با کرونا در شهر رشت نیز برگزار خواهد شد و هنرمندان محصولات خود را به فروش می‌رسانند.

وی در مورد اقدامات سازمان بسیج هنرمندان سپاه گیلان در جهت حمایت از هنرمندان اظهار داشت: یکی از اقدامات ما برای ایجاد انگیزه در هنرمندان برگزاری جشنواره‌های هنری مختلف برای پای‌کار آوردن هنرمندان است.

مسئول سازمان بسیج هنرمندان سپاه گیلان با تأکید بر ضرورت برگزاری این جشنواره‌ها در راستای پای‌کار آوردن هنرمندان به عرصه هنر و فرهنگ ابراز داشت: این جشنواره‌ها در همه حوزه‌ها برگزار می‌شود و به عنوان مثال برای هنر عکاسی جشنواره دوسالانه عکس بسیج هر دو سال یک‌بار برگزار می‌شود که آخرین بار سال ۹۸ برگزار شد.

قمری خاطرنشان کرد: جشنواره دو سالانه عکس امسال نیز برگزار خواهد شد اما با توجه به شرایط کرونایی حاکم در کشور منتظر ابلاغیه از سازمان بسیج هنرمندان سپاه هستیم تا ببینیم چه برنامه‌‌هایی برای برگزاری جشنواره دو سالانه عکس دارد.

وی تصریح کرد: به دلیل امکانات محدود سازمان بسیج هنرمندان سپاه، حمایت از هنرمندان‌ اکثرا در قالب حمایت‌های معنوی دنبال می‌شود از این رو یکی از اقدامات حمایتی بسیج هنرمندان گیلان از شخصیت‌های هنری استان معرفی و اتصال آن‌ها به مراکز هنری مربوطه است.

قمری با اشاره به میزان بهره‌گیری از ابراز هنر برای حل مشکلات استان گیلان عنوان داشت: آسیب‌های اجتماعی و مقابله با معضلات اجتماعی، رویکرد فرهنگی اکثر جشنواره‌های هنری است که در سازمان بسیج هنرمندان سپاه استان گیلان برگزار می‌شود.

مسئول سازمان بسیج هنرمندان سپاه گیلان ابراز داشت: به عنوان مثال موضوع عکسی که از گیلان در جشنواره دو سالانه عکس، جزو رتبه‌های برتر شد پسماند سراوان بود لذا یکی از موضوعاتی که هنرمندان سعی دارند آن را از نگاه دوربین انعکاس دهند، معضلات زیست محیطی گیلان است.

وی گفت: موضوعاتی همچون اعتیاد، طلاق و سبک زندگی از جمله محورهای تولیدات هنری ما است گفت و در مجموع رویکرد ما برای تولیدات مربوط به جشنواره‌های هنری فرهنگ‌سازی در جهت حل مشکلات و آسیب‌های اجتماعی در شهرهای گیلان است.

انتهای پیام/