کارخانه متروکه «پوشش گیلان» به‌زودی راه‌اندازی می‌شود
کارخانه متروکه «پوشش گیلان» به‌زودی راه‌اندازی می‌شود

احمدی گفت: کارخانه «پوشش گیلان» به‌زودی با حداقل ۴۰۰ دستگاه راه‌اندازی می‌شود.

محمدرضا احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار گیلداد، در تشریح تصمیم مجلس و دولت برای بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها اظهار داشت: بازگشایی مراکز علمی منوط به واکسیناسیون همه دانش‌آموزان و دانشجویان است تا بازگشایی مراکز علمی برای دانش‌آموزان، دانشجویان و خانواده‌های آن‌ها خطری به همراه نداشته باشد.

عضو هیئت رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه به همین جهت با وزیر علوم، سرپرست اموزش و پرورش، وزیر بهداشت و درمان و کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نشست‌هایی برگزار می‌شود عنوان داشت: در روزهای آینده راجع به بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها تصمیم درستی اتخاذ شود.

احمدی در پاسخ به سوال خبرنگار مبنی بر پیگیری‌‌ نمایندگان گیلان برای خروج صنعت استان از بحران تصریح کرد: توجه ویژه‌ به زیرساخت‌های صنعت کشور به‌ویژه گیلان که سال‌های سال صنعتش نادیده گرفته و نابود شدیکی از مطالبات ما از وزیر کشور است.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه این امید را به مردم استان گیلان و حوزه انتخابیه خود می‌دهم که به زودی کارخانه پوشش گیلان آغاز به‌کار می‌کند خاطرنشان کرد: کارخانه پوشش با حداقل ۴۰۰ دستگاه راه‌اندازی خواهد شد.

وی با بیان اینکه بنده به طور مستمر از این کارخانه بازدید کرده و در جریان نحوه پیشرفت بازسازی کارخانه پوشش گیلان هستم اظهار داشت: در مورد شرکت‌های راکد دیگر نیز پیگیر هستیم تا رونق خوبی در صنعت گیلان رخ دهد.

احمدی درباره طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی افزود: این طرح باید زودتر از این تصویب می‌شد و پیش‌تر از این باید به تولیدات کشاورزی و کشاورزان بها می‌دادیم اما متأسفانه این اتفاق در این سال‌ها رخ نداده است.

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس با اشاره به جزئیات طرح مذکور گفت: در این طرح تمامی نکات اعم زیرساخت‌های کشاورزی و ارتقای آن‌ها برای افزایش تولیدات به ویژه در استان‌های شمالی گیلان، مازندران و گلستان دیده شده است.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس با بیان اینکه همچنین تسهیلاتی که باید به تولید‌کنندگان اختصاص یابد در این طرح در نظر گرفته شده افزود: برای ایجاد اشتغال ما ناگزیریم به کشاورزان و تولیدات محصولات کشاورزی توجه ویژه داشته باشیم.

وی با تأکید بر اینکه زمانی که محصولی تولید می‌شود باید بازار فروش مناسب نیز برای آن در نظر گرفته شود خاطرنشان کرد: نباید این‌گونه باشد که محصولات مشابه خارجی به حدی وارد شود که محصولات داخلی بازار فروشی نداشته باشد.

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح مصوب شده طرحی جامع است تا بتوانیم شاهد افزایش تولید محصولات کشاورزی و هم بازار فروش مناسبی برای آن باشیم گفت: به واسطه این طرح می‌‌توانیم این محصولات را حتی به کشورهای اوراسیا و سایر کشورها نیز صادر کنیم.

انتهای پیام/