۷ هکتار از زمین های پارک ملی بوچاق کیاشهر طعمه حریق شد
۷ هکتار از زمین های پارک ملی بوچاق کیاشهر طعمه حریق شد

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان آستانه‌شرفیه از ایجاد حریق در هفت هکتار از پارک ملی بوجاق خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گیلداد، حمید رضایی دقایقی پیش در گفت‌وگویی با بیان اینکه از ساعتی پیش دو منطقه از پارک ملی بوجاق دچار حریق شده است، اظهار داشت: از اواخر وقت امروز دو منطقه از پارک ملی بوجاق متأسفانه دچار حریق شده است که اقدامات لازم در خصوص اطفای حریق در حال انجام است.

وی با اشاره به ایجاد حریق در هفت هکتار از اراضی پارک ملی بوجاق گفت: بعد از ایجاد حریق ستاد مدیریت بحران در بندر کیاشهر حاضر شده تمامی امکانات اتش‌نشانی، هلال احمر و شهرداری پای‌کار آمده و با تلاش‌های صورت گرفته اطفای حریق در محل انجام شده است‌.

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان آستانه‌اشرفیه از برگزاری جلسه ستاد مدیریت بحران در بندر کیاشهر خبر داد و افزود: پارک ملی بوجاق یک سرمایه ملی در کشور بوده و باید از آن حفاظت شود لذا با توجه به اهمیت این موضوع جلسه ستاد مدیریت بحران تشکیل و تیم‌های امدادی تا پایان وقت امشب در محل خاص در هستند.

به گفته رضایی علت آتش سوزی در پارک ملی بوجاق در دست بررسی بوده و تیم‌های ستاد مدیریت بحران تا اعلام علت آتش سوزی در منطقه حاضر هستند.

به گزارش گیلداد، پارک ملی بوجاق در بندر کیاشهر استان گیلان به مساحت سه هزار و ۲۶۷ هکتار یکی از زیباترین و مهمترین پارک‌های ملی کشور است.

فاصله این پارک تا شهرستان کیاشهر حدود ۱۷ کیلومتر است. محدوده پارک ملی بوجاق یک دشت هموار با شیب بسیار ملایم رو به دریای خزر است که رودخانه ی سفیدرود از میان آن عبور کرده است.

انتهای پیام/