آموزش وردپرس

Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/andish23/public_html/wp-content/themes/my-sahifa-b/header.php on line 246

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/guncel-haber-footer.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/andish23/public_html/wp-content/themes/my-sahifa-b/header.php on line 246
خانه / اجتماعی / خُمام به دلیل آرامش و جذابیت اقامتگاه بسیار مناسبی برای گردشگران است/ خُمام دارای قابلیت های لازم برای شهرستان بودن است+تصاویر
شهردار خُمام:

خُمام به دلیل آرامش و جذابیت اقامتگاه بسیار مناسبی برای گردشگران است/ خُمام دارای قابلیت های لازم برای شهرستان بودن است+تصاویر

به گزارش پایگاه خبری اندیشه‌گیلان، موسی فکور در مراسم افتتاحیه نخستین جشنواره عکس شهر خُمام با بیان اینکه خُمام یازدهمین شهر پرجمعیت استان گیلان است اظهار داشت: برخلاف برخی از شهرهای استان گیلان که رُشد چشمگیری در جمعیت ندارند، رُشد جمعیت در شهر خُمام به‌صورت صعودی است.

شهردارخُمام با اشاره به اینکه خُمام به دلیل نزدیکی به مرکز استان گیلان اقامتگاه افرادی است که در رشت مشغول به‌کار هستند گفت: خُمام به دلیل آرامش و جذابیت، اقامتگاه بسیار مناسبی برای گردشگران است.

فکور با تاکید براینکه کمربندی شهر خمام باعث شد تا مردم کمتری از داخل شهر خمام عبورومرور کنند خاطرنشان کرد: هدف از عبورومرور مردم به داخل شهر، شناساندن محله‌ها و جاذبه‌های دیدنی شهر خُمام به گردشگران است.

وی بابیان اینکه خُمام با وسعت ۶۰۰ کیلومترمربع و بیش از ۶۰ هزار نفر جمعیت و با توجه به تقسیمات کشوری قابلیت های لازم را برای شهرستان بودن دارد افزود: مقدمات برای شهرستان شدن خُمام فراهم شده است و این تنها به نگاه دولت بستگی دارد.

شهردارخُمام با بیان اینکه اکنون رویکرد استان گیلان بومگردی و گردشگری است تصریح کرد: عکاسی در شناساندن یک مکان برای گردشگران بسیار موثر است.

فکور تصریح کرد: ارائه بروشور یا تصویر، جلوه یک شهر را به مخاطب یادآوری می‌کند و بسیاری از کشورهایی نیز که در صنعت گردشگری موفق هستند با انتشار تصاویر از مکان‌ها به موقعیت گردشگری مناسبی دست پیدا کرده‌اند.

وی با بیان اینکه اگر قابلیت‌ها و جاذبه‌های شهر خُمام به نمایش گذاشته شود می‎‌توان گردشگران بسیاری را جذب کرد یادآورشد: گردشگری در وضعیت اقتصاد یک شهر بسیار موثر است.

شهردارخُمام با بیان اینکه اگر وضعیت اقتصاد یک شهر رونق پیدا کند وضعیت اقتصادی صنعتگران، ادارات و حتی مجموعه شهرداری نیز رونق پیدا می کند افزود: رونق یک شهر باعث اشتغال در آن شهر می شود و نیروی کار زیادی نیز جذب می شود.

فکور با تاکیدبراینکه جذب گردشگر می تواند مشکلات بیکاری را تا حدودی برطرف کند گفت: شب های خمام شب های پر رونقی است و عرضه یخ‌دربهشت های مخصوص خمام یکی از دلایل شب‌های پر رونق خمام است.

وی با تاکید بر اینکه شهرداری خُمام برنامه‌های بسیاری در حوزه‌های فرهنگی دارد تاکید کرد: شهرداری خُمام تا کنون برنامه‌های فرهنگی متعددی را با همکاری پایگاه‌های مقاومت، هیا‌ت‌های مذهبی و کانون‌های فرهنگی در سطح شهر ارائه کرده است.

شهردارخُمام با اشاره به اینکه ساماندهی بازار خمام در دستور کار شهرداری قرار دارد خاطرنشان کرد: در بازار خمام محصولات کاملا محلی عرضه می شود که می‌تواند در جذب گردشگر بسیار موثر باشد.

به گزارش اندیشه‌گیلان، تصویربرداری از شهر خمام به همت شهرداری، شورای شهر خمام،  بسیج رسانه استان گیلان و جمعی از عکاسان و خبرنگاران گیلانی برگزار شد و در طول مسیر عکسبرداری، مسئول بسیج رسانه استان گیلان عکاسان و خبرنگاران را همراهی کردند.

انتهای پیام/*

درباره ی hamid asghary attar

@ hamid_asghari

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A