شکایت یکی از بانک‌های تأمین کننده ارز از یک شرکت بازرگانی در گیلان
شکایت یکی از بانک‌های تأمین کننده ارز از یک شرکت بازرگانی در گیلان

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان گیلان از شکایت یکی از بانک‌های تأمین کننده ارز از شرکت بازرگانی متخلف خبر داد و گفت: یکی از بانک‌های استان که تأمین‌کننده ارز این شرکت بود، طی شکایتی اعلام کرده که شرکت مذکور علی رغم دریافت ارز دولتی به تعهد خود در این خصوص عمل نکرده و طبق گزارش گمرک هیچ کالایی را وارد کشور نکرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گیلداد، مرتضی امینی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شرکت‌های بازرگانی موظفند تا با ارز دریافتی کالاهای اساسی را به کشور وارد کنند، اظهار داشت: کشور در شرایط سخت اقتصادی است و در این شرایط برخی از افراد سودجو، ارز لازم برای واردات محصولات را دریافت می‌کنند ولی بعد از مدتی کالاهای مد نظر را وارد نمی‌کنند.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان گیلان با اشاره محکومیت یک شرکت بازرگانی در استان گیلان تصریح کرد: یک شرکت بازرگانی که مبلغ ۹۸۸ هزار و ۲۹۳ یورو را به منظور واردات کالا به کشور دریافت کرده بود؛ به علت عدم ایفای تعهدات ارزی محکوم شد.

وی از شکایت یکی از بانک‌های تأمین کننده ارز از شرکت بازرگانی متخلف خبر داد و افزود: یکی از بانک‌های استان که تأمین‌کننده ارز این شرکت بود، طی شکایتی اعلام کرده که شرکت مذکور علی رغم دریافت ارز دولتی به تعهد خود در این خصوص عمل نکرده و طبق گزارش گمرک هیچ کالایی را وارد کشور نکرده است.

امینی با اشاره به رسیدگی به پرونده این شرکت در شعبه ویژه تعزیرات حکومتی استان تصریح کرد: این فرد به تعزیرات حکومتی گیلان احضار و تحقیقاتی پیرامون پرونده انجام شد که نهایتا تخلف متهم در عدم ایفای تعهدات ارزی محرز اعلام شد و نهایتاً شعبه رسیدگی کننده به استرداد بیش از ۳۱۶ میلیارد و ۲۵۳ میلیون و ۷۶۰ هزار ریال ارز به بیت المال محکوم شد.

انتهای پیام/